Сульфат амонію - це один з найбільш затребуваних продуктів вітчизняної хімічної промисловості. Завдяки тому, що ця речовина є абсолютно нешкідливою для людини і навколишнього середовища, а також володіє унікальними властивостями, сфера її застосування більш ніж обширна. Вона використовується як добриво в сільському господарстві, в текстильному виробництві (виготовлення віскози) і навіть в харчовій промисловості (наприклад, для знезараження питної води).
Амонійна сіль, або амоній сірнокислотний (інша назва цього неорганічного з'єднання), що випускається з 1982 року, являє собою кристалічний порошок білого кольору (допускаються рожевий або жовтий відтінки). Він розчиняється в воді, не злежується, застосовується в сухому або в розчиненому вигляді.
Ефективне добриво: основні характеристики
При вживанні в якості добрива ця речовина показує високу ефективність. Вона підходить для всіх видів грунтів, особливо лужного або нейтрального середовища (в кислому ґрунті використовується тільки з добавками, що перешкоджають закислению, наприклад, з крейдою або вапном). Сіль не вимивається і не випаровується, при цьому не переходить в нітратну форму, отже, не накопичується в рослинах і плодах.
З формули сульфату амонію видно, що більшу частину неорганічного розчину становить азот (21%) і сірка (24%). Перша речовина - цілющий еліксир для більшості рослин: зелень стає яскравішою, стебла - твердішими і міцнішими, а врожайність збільшується в рази.
Але роль сірки в цьому процесі не менш важлива. Вона бере участь у всіх окислювально-відновних процесах і білковому обміні. Так, в рік на одному гектарі будь-яка сільськогосподарська культура вбирає до 60 кг сірки. Відсутність дефіциту S позначається в першу чергу на якості плодів: підвищує їх вітамінну цінність і збільшує термін зберігання. Саме сірка не дає удобрення перетворюватися в ті самі «нітрати», яких все так бояться.
Для додаткового підживлення ґрунту до сульфату амонію додають інші поживні речовини: фосфор, кальцій, калій і магній. Винятком є тільки комплексне застосування амонійних солей з золою і томасшлак.
Секрет гарного врожаю
Найчастіше сульфат амонію вноситься в ґрунт ще восени під час перекопування посівних площ, але не виключено вносити добриво у грунт у весняний період, коли у рослин спостерігається активний період зростання і необхідна додаткова порція азоту і сірки.