Тепловий насос з кожним роком стає усе більш популярним рішенням. Залежно від типу він використовує тепло, що зберігається в повітрі, воді або ґрунті. Це один з найекономніших, ефективніших та екологічних способів отримання гарячої води й опалювання будинку. Компанія NOVITERM https://noviterm.com.ua/uk/ пропонує теплові насоси Thermia виробництва Швеції. Замовляючи монтаж обладнання Thermia в авторизованого представника, ви можете бути впевнені, що станете володарем продукції справжньої шведської якості.
Якщо ви плануєте опалювати будівлю та воду за допомогою теплового насоса, дізнайтеся більше про типи теплових насосів, їх застосування й вимоги, які повинні дотримуватися для правильної роботи установки.
Типи теплових насосів
Теплові насоси - популярне рішення, що використовує поновлювану енергію. Їх можна планувати як на етапі будівництва будинку, так і у вже зданому будинку. Теплові насоси діляться залежно від типу джерела тепла. По основному розділенню розрізняють насос:
- ґрунтовий;
- водяний;
- повітряний.
Наземний (ґрунтовий) насос
Дуже часто використовується, і на нього доводиться найбільша доля в знову побудованих установках. Джерелом тепла є земля. Його можна використати як для подання тепла в опалювальний контур, так і в резервуар для гарячої води для побутового споживання.
До його переваг можна віднести високий ККД, що робить насос єдиним джерелом обігріву будівлі. Недоліком є те, що при використанні горизонтального теплообмінника площа ділянки має бути великою.
З іншого боку, при використанні вертикальних зондів свердловини мають бути досить глибокими - до 100 метрів.
Водяний насос
Також відрізняється високою енергоефективністю, навіть вище, ніж у ґрунтових насосів. Джерело - тепла проточна вода. Це може бути єдине джерело опалювання будинку. Проблема у високих інвестиційних витратах. Зовнішнє джерело живлення для насоса може бути електрикою, олією або газом.
Тепловий насос з повітряним джерелом
Його популярність росте, тому що він не вимагає великих витрат зі самого початку. Джерелом тепла служить повітря, що забирається зовні. Повітряні насоси підрозділяються на:
- повітря-повітря (перенесення тепла всередину);
- повітря-вода (тепло передається в контур опалювання та резервуар для гарячої води).
Повітряний насос можна використати у будь-яких умовах. Проте в цьому випадку необхідно обладнати дім іншим додатковим джерелом тепла, яке підтримуватиме або замінюватиме насос в період найбільших перепадів температур усередині й зовні приміщення.