До сучасних іграшок небайдужі навіть дорослі. А захоплення дитини, яка управляє своєю улюбленою іграшкою на відстані, настільки щире, що хочеться і самому пограти.

Вплив радіокерованих іграшок на дітей дуже широкий:

  • вони починають технічно мислити, стають більш уважними, розвивається їхня воля та посидючість;
  • відкривається шлях до пізнання техніки;
  • розвиваються корисні навички, наприклад, здатність швидко орієнтуватися в просторі, вміння концентрувати свою увагу, швидкість реакції.

Сучасний ринок радіокерованих іграшок пропонує найширший асортимент. Але починати грати з ними можна лише дітям, які досягли п’ятирічного віку. Найпопулярнішою іграшкою є машинка на радіоуправлінні, яка характеризується простотою в керуванні.

Особливості вибору радіокерованої машинки

Для маленьких дітей машинки на пульті управління виготовляються з безпечних пластикових деталей і мають невеликі розміри. Багато моделей виглядають як персонажі дитячих мультфільмів. Мають високу міцність і не містять дрібних деталей, які можуть відламатися.

Для дітей 7-10 років підійдуть автомобілі з колесами великого діаметру, в яких чітко простежується глибокий протектор. Такі моделі підходять для гри на відкритому повітрі по нерівній дорозі. Вони можуть бути обладнані амортизаторами й оснащені великим набором функцій: можливість перевертатися, світлові та звукові ефекти.

Різновиди

Є два великі класи автівок:

  • Позашляховики. Вони мають високу прохідність на нерівних ділянках, завдяки чому ідеально підходять для гри на вулиці.
  • Шосейні моделі. Їхні можливості обмежуються тільки рівними поверхнями.

Привід

Машинки на радіокеруванні можуть бути задньопривідними і повноприводними. Кожен варіант відрізняється можливостями автомобіля. Задньопривідні моделі особливо швидкі. Використовувати їх можна вдома, в будь-якому приміщенні та на рівних дорогах. Повнопривідні моделі мають можливість долати різні перешкоди.

Маневреність

Пластикові машинки для малюків рухаються в основному по прямій назад і вперед. У моделей для дітей молодшого шкільного віку немає обмежень в рухах. Діти зможуть виконувати повороти, відводити автомобіль у заноси за допомогою пульта управління.

Пульт керування

Залежно від моделі пульт управління може бути зроблений у вигляді джойстика ігрової приставки, пістолета або керма з педалями. Важливо, щоб він зручно лежав в руці дитини і не вислизав. Радіус роботи пультів може становити до 100 м.

Тип живлення

В авто можуть стояти батарейки АА, ААА, «Крона» або акумулятор. Без підзарядки він розрахований на роботу від 15 хвилин до години в залежності від потужності.

Вибираючи радіокеровану іграшку на електродвигуні, поцікавтеся потужністю батареї, яку в неї встановлено. Від потужності залежить те, наскільки швидко буде рухатися модель, і як довго вона проїде на одному заряді. Враховуйте, що для гри на відкритому повітряному просторі потрібна більш потужна батарея, ніж для приміщення.

Більш старшим дітям можна підібрати автівку з мотором внутрішнього згорання.