Здається, що розлучення з іноземцем досить важка справа. Але якщо гарненько розібратися в ситуації майбутнього процесу оформлення розлучення, врахувати всі нюанси і зробити все по нижче вказаним кроків, які написані в цій статті, то можна хоч і не за один тиждень, впевнено впоратися з описаної складністю.

Більше цінної інформації про розлучення з іноземцем ви знайдете на https://yurdopomoga.com.ua/uk/simeine/242-rozluchennia-z-inozemtsem-v-ukraini!

Ситуацій, що впливають на вибір шляхів оформлення розлучення, в шлюбі з іноземним громадянином існує багато. Для початку слід зрозуміти, де ви вирішили розірвати шлюб - в країнах СНД або ж за кордоном. Закон в Україні дозволяє оформляти розлучення подружжю з іноземцем в РАГСі, за місцем проживання одного з подружжя, а також в суді. Але, на жаль, перший варіант годиться лише для тих сімей, у яких немає дітей, неповнолітнього віку і спільно нажітого капіталу.

Для цього, слід з'явитися обом учасникам з паспортами на процедуру розлучення обов'язково. Але якщо ви бажаєте розлучитися з іноземцем або іноземкою без його або її присутності, то слід звернутися зі справою позовної заяви до мирового суду. Однак, не все може бути так гладко. Вам обов'язково знадобиться адвокат, а сама процедура займає багато часу, від місяця, до півроку і вирішується не одним розглядом.

Що потрібно знати при розлученні? Які документи потрібні для розлучення з іноземцем?

Перше, що вам потрібно взяти з собою, це основний документ, свідоцтво укладення про шлюб. Якщо реєстрація відбувалася на вашій території, то варто звернутися до архіву РАГСу. Там ви зможете отримати потрібний для справи дублікат.

Якщо ж подія відбувалася за кордоном, то слід в обов'язковому порядку, зробити нотаріальний переклад документа, якщо він написаний на іноземній мові і запевнити Апостілем.

Далі, потрібно виписка з будинкової книги, яка підтвердить реєстрацію за місцем проживання, копію паспорта, копії документів вашого чоловіка іноземця і наостанок, оплатуаза держмито, яка означає розлучення через судовий розгляд.

Ключовим моментом є правильне і грамотне складання позову. Якщо суддя помітить якісь неформальності або помилки, то швидше за все поверне позовну заяву його заявнику. Так що, якщо ви хочете по скоріше розлучитися з іноземцем, то важливо зібрати всі необхідні документи, а при нестачі інформації, звернутися до фахівця, що спеціалізується в даному напрямку.