Освіта за кордоном дає підстави для відмінного кар’єрного старту, можливість пройти стажування та отримати роботу в країні навчання, розвиток особистісних якостей та рівня володіння іноземною мовою.
Освіта за кордоном може отримуватися на платній або безоплатній основі, залежно від країни, вишу, освітньої програми. Також є можливість отримати грант або стипендію.
Стипендії, гранти та безкоштовна освіта за кордоном.
Вибір країни для навчання за кордоном — питання особистих уподобань та фінансових можливостей. Розглянемо найбільш популярні країни для вступу.
Чехія. Великий вибір спеціальностей. Безкоштовна освіта в державних вишах лише чеською мовою. Магістратура також є безкоштовною. Отримати освіту в приватних університетах можна тільки на платній основі. ВНЗ в Чехії мають служби зайнятості, які допомагають студентам знайти підробіток під час навчання.
Німеччина. Присутні як міжнародні англомовні програми, так і навчання німецькою мовою. Більшість університетів приймає студентів на основі академічних успіхів в середній школі (диплом Abitur) без вступних іспитів. Під час навчання у вищому навчальному закладі Німеччини студенти мають право працювати. Вища освіта є безкоштовною, за винятком семестрових внесків. Конкурс на вступ до магістратури буде меншим за умови навчання німецькою мовою.
Польща. Освіта європейського зразка. Бюро Кар’єр при вишах Польщі допомагають знайти роботу або місце для стажування. Навчання може відбуватися англійською мовою, знання польської не є обов’язковим. Деякі університети пропонують іноземним громадянам можливість безкоштовного здобування освіти. Україна і Польща мають добре налагоджене транспортне сполучення, що теж є плюсом.
Франція. Надає можливість вступити до бакалаврату і магістратури, але доведеться здавати складний іспит з французької мови. Цією ж мовою і проводиться навчання.
Іспанія. Відносно недорога і якісна освіта з можливістю скористатися стипендіальними програмами і грантами.
Великобританія. Університети надають якісні знання та високий рівень практичної підготовки. Є стипендіальні програми, що покривають вартість навчання та проживання. Програми магістратури діляться на дослідницький і навчальний тип. У першому випадку студент переважно зайнятий науково-дослідницькою роботою. Другий тип програми складається з стандартних семінарів та лекцій.
Канада. Навчання платне. Перед вступом необхідно проходити евалюацію освітніх документів. Диплом про вищу освіту високо цінується у всьому світі. Отримати стипендію дуже важко. Здебільшого після завершення навчання в Канаді доведеться повернутися до України.
Як поїхати на навчання за кордон
До отримання освіти закордоном потрібно ретельно підготуватися, зокрема підібрати для себе:
- спеціальність,
- країну,
- навчальний заклад.
Обрати рівень освіти:
- бакалаврат,
- магістратура,
- докторантура.
Поліпшити рівень володіння мовою і здати мовний тест міжнародного зразка. Зібрати необхідний пакет документів та відправити його в бюро перекладів для перекладу і відповідного засвідчення. Подати документи до закордонного вишу. Скласти вступні іспити і пройти зарахування. Оплатити навчання, оформити візу, вирішити питання щодо місця проживання. За необхідності - пройти підготовчий курс. Далі починається новий непростий життєвий етап. Закордонна країна - це завжди початковий період адаптації і перевірки особистісних якостей.
5 причин навчатися за кордоном:
1. Навчання за кордоном полегшує пошук роботи в країні перебування.
2. Іноземні дипломи мають міжнародне визнання, що дозволяє працевлаштуватися в будь-якій країні світу.
3. Перебування за кордоном загартовує дух. Розширює кругозір, виховує відповідальність і дисциплінованість.
4. Навчання за кордоном дає нагоду встановити зв’язки та завести знайомства з людьми з різних культур.
5. Навчання у виші за кордоном дозволяє оволодіти іноземною мовою на рівні вільного користування.
Підготовка документів для вступу
Для вступу за кордон на бакалаврат або до магістратури необхідно зібрати пакет документів. Різні країни та ВНЗ можуть пред’являти свої вимоги, але приблизний перелік документів виглядає наступним чином:
● Атестат про здобуття середньої освіти для бакалаврської програми та диплом про вищу освіту для магістратури.
● Документ, який підтверджує знання мови.
● Заявка на вступ. Переважно у вигляді заповненої форми на сайті закордонного університету.
● Автобіографія та резюме.
● Рекомендаційні листи.
● Есей.
● Портфоліо для творчих спеціальностей.
● Підтвердження матеріального статусу сім'ї абітурієнта, можливості оплатити навчання і покрити витрати на проживання за кордоном.
Правильно оформлені документи з якісним змістом і точним перекладом відіграють важливу роль в ухваленні рішення про зарахування. Тому краще звернутися до фахівців з бюро перекладів.
Розпочати підготовку документів для навчання за кордоном слід заздалегідь, за 6-12 місяців до вступу до університету. Термін оформлення деяких довідок є досить великим, тому краще розрахувати час з запасом. Готовий пакет документів потрібно відправити в бюро для перекладу англійською мовою, нотаріального засвідчення і апостилювання (або, для деяких країн, консульської легалізації). Інколи потрібен переклад і мовою країни навчання. Звернувшись до бюро перекладів, слід зазначити обсяг наданих текстів, потрібні мови і мету виконання перекладу. Це дозволить підібрати фахівця, розрахувати вартість і оформити документи належним чином.
Закордон - це вищі навчальні заклади з високим міжнародним рейтингом і багатообіцяючі кар'єрні перспективи. Вступ на навчання за кордоном - справа складна, але цілком реальна. Якщо все заздалегідь обміркувати, прорахувати і підготувати.