Сучасний ринок рясніє різноманітністю різних дверних блоків. Є прості рівні, різьблені, скляні двері, а також фільончасті елементи з масиву деревини. Завдяки різним покриттям дверей (шпоні, фарбування, ламінування) ви можете обрати на http://dveribelorussii.com.ua/ua/catalog/interior/ блок будь-якого кольору і фактури.
Обираючи міжкімнатні двері в інтер'єр квартири, людина частіше всього підходить до вибору з естетичної точки зору. Але також варто врахувати конструкційні особливості дверей і те, з яких матеріалів вона виготовлена. Буває, що зовні дуже схожі двері мають різну ціну. Це пов'язано з різницею у матеріалах і конструкції блоку.
Сучасні двері складаються з таких елементів: короб (монтується в отвір); дверне полотно (навішується на коробку за допомогою петель); наличники (закривають щілину між коробом і отвором).
Для виготовлення короба і наличника використовується ДСП, МДФ, клеєна деревина або її масив. Для виробництва полотна береться або масив, або інший деревний матеріал. Однак бувають конструкційні комбінації, які дуже впливають на міцність дверного полотна.
Полотна з деревного масиву – це класика жанру. Саме полотнище виконує роль каркаса, а дерев'яні фільонки – заповнення. Для виробництва дверей використовуються в основному цінні тверді породи деревини (тик, ясен, дуб, горіх, граб). Але не виключено і застосування декоративної деревини.
Фільончасті міжкімнатні двері в інтер'єрі можуть використовуватися при класичному оформленні кімнати. Однак прованс і кантрі – не виняток. Полотно виготовляється з масиву сосни. Воно фарбується і спеціально постаріло для додання ефекту потертості. Але якщо ту ж соснову двері покрити шпоном, то вона набуде дорогий вид.
Гладкі двері в інтер'єрі квартири – це популярний сучасний варіант. Конструкція дверей виконується або з окремих дощок або з щитових дерев'яних матеріалів на каркасі з бруса. Хоч щитові двері і здаються самими недорогими, це не зовсім так. Деколи збірка дверей і підгонка планок по напрямку волокон сильно здорожують кінцевий продукт. Але це потрібно для підвищення довговічності і міцності полотна. Щитові двері можуть покриватися шпоном.
Основна перевага дерев'яних дверей – їх екологічна чистота та можливість вписати в будь-який дизайн інтер'єру. Серед недоліків можна перерахувати примхливість деревини. Для полотна потрібен постійний правильний режим вологості і температури. Інакше форма двері може змінитися. Вибираючи двері під інтер'єр ванної кімнати, потрібно уточнювати її вологостійкість.