Транспортуюче та мобільне обладнання, призначене для дроблення і сортування, має свої особливості використання та умови експлуатації, розуміння яких дозволить уникнути непередбачених ситуацій.
Стаціонарна установка
Техніка стаціонарного використання представлена в різних типорозмірах каталога спецтехніки, так як є лабораторні моделі. Однак завжди можна знайти дійсно високовиробниче обладнання. Існують моделі, які відрізняються не тільки ціновою пропозицією, але й комплектацією. До того ж, мова йде і про широкий спектр можливостей в області дроблення, які, швидше за все, складніше знайти в обладнанні напівмобільного або мобільного використання.
Великим і дійсно важливим мінусом є витратність процесу, пов'язаного з переміщенням установки, і складність внесення будь-яких змін. До того ж, необхідно виділити час на оформлення проектної та дозвільної документації. Вага конструкції може розглядається як її недолік, так і перевага, що вже залежить від умов експлуатації обладнання. Буде потрібно якийсь час, щоб підготувати об'єкт до повноцінної експлуатації.
Незважаючи на наявність недоліків, процес модернізації обладнання стаціонарного використання не вимагає залучення великої кількості інвестицій, так як досить одну деталь замінити на іншу.
Напівмобільна установка
Незважаючи на те, що обладнання напівмобільного використання все ж простіше в переміщенні, ніж стаціонарна техніка, все ж конструкція є важкою і складною для переміщення. Конструкція може мати додаткові елементи, що спрощують перевезення об'єкта, наприклад, санчата або лижі, тому спрощується її перевезення на рівній поверхні.
Звичайно, установка досить просто модернізується. Що стосується введення в експлуатацію, це може зайняти трохи менше часу, ніж у випадку з обладнанням стаціонарного використання. До переваг можна віднести й низькі експлуатаційні витрати.
Мобільна установка
Головною перевагою спеціалізованого обладнання є можливість його переміщення на території без особливих зусиль, якщо порівнювати з процесом перевезення та введення до експлуатації стаціонарного та напівмобільного обладнання. До того ж, мобільна техніка призначена для роботи в місцях, де немає електропостачання, так як є можливість використовувати дизельні генератори.
Незважаючи на те, що техніка є дійсно мобільною і доступною навіть у віддаленій від сучасної цивілізації місцевості, все ж експлуатаційні витрати є найбільш високими серед всіх видів обладнання для дроблення і сортування. Звичайно, вона і не відрізняється високою продуктивністю.
Що стосується процесу модернізації каменедробарки, немає можливості одну деталь замінити на більш поліпшену версію, так як потрібно вкласти кошти в придбання абсолютно нової установки іншого типорозміру. Обсяг видатків на швидкозношувані комплектуючі може бути однаковим для всіх видів обладнання, однак тільки у випадку з мобільними установками в статтю витрат додається ще обслуговування генератора, заміна фільтрів і масел. Заміна останніх здійснюється досить часто, що не слід вважати недоліком, так як це є особливістю установок мобільного типу.
Мобільне обладнання рекомендується використовувати в кар'єрах, продуктивність яких у рік становить більше 0,5 млн. тонн гірської маси, але на першій стадії дроблення.