Сучасні шкільні кабінети зовсім не схожі на приміщення для практичних робіт радянського зразка, де школярі в білих халатах були змушені використовувати обладнання, застаріле як фізично, так і морально.
На сьогодні обладнання кабінету хімії все більше нагадує інноваційне обладнання для медичної лабораторії чи науково-дослідного центру. Та й можливості у нього практично такі ж: надточні показники, жодної прив'язки до приміщень кабінету чи стаціонарних джерел енергії, оперативність обміну даними між різними пристроями й навіть використання елементів доповненої та віртуальної реальності у якості демонстраційних засобів.
Кабінет хімії купити можна в спеціалізованому інтернет-магазині за лінком https://b-pro.com.ua/katalog/himiya, як під ключ, так і окремо, обираючи кожне необхідне найменування. Саме так найдоцільніше замовляти лабораторний посуд та обладнання, хімічні реактиви й датчики до цифрових вимірювальних комплексів.
Як правильно обрати навчальні засоби для кабінету хімії
Широкий асортимент і доступність сучасного обладнання породжує і певні проблеми. Через брак досвіду використання мультимедійного й цифрового обладнання більшість вчителів не мають змоги повною мірою використовувати всі його можливості.
Допомога у підборі лабораторного обладнання
Обладнання лабораторій та спеціалізованих кабінетів, де планується проведення практичних робіт зі шкільного курсу хімії, потребує не лише глибокого розуміння предмету, а й аналогічного досвіду. Лише вчитель-практик, який уже не раз займався розв'язанням проблеми обладнання хімічного кабінету, може передбачити певні аспекти. Наприклад: скільки високих, а скільки низьких стаканів знадобиться для того, щоб протягом навчального року виконувати усі передбачені програмою досліди з класом із 30 учнів? Або які реактиви краще придбати у складі готового набору, а які докупити окремо, бо їх знадобиться більша кількість? І з якого матеріалу краще обирати посуд загального призначення: скла, порцеляни чи, може, спеціального пластику?
Щоб не втрачати час на вирішення цих та інших запитань, що неодмінно виникнуть у процесі обладнання кабінету хімії, краще скористатися допомогою кваліфікованих спеціалістів.
Види навчального обладнання для кабінету хімії
Усе обладнання для кабінету хімії можна умовно поділити на наступні категорії:
- Лабораторне обладнання та хімічний посуд: лійки, пробірки, стакани, пісочні годинники, індикаторний папір, захисний одяг (халат, респіратор, окуляри), ступки, склянки, посуд для зберігання реактивів і власне самі реактиви.
- Цифрові вимірювальні пристрої, які оснащені спеціальними датчиками. Для проведення практичних і лабораторних робіт з хімії дуже зручно використовувати мобільні автономні датчики Vernier. Вони надають змогу отримувати надзвичайно точні й зручні в обробці показники: температури, тиску, провідності, освітленості, кисню, ультрафіолетового випромінювання, кислотно-відновлювальних реакцій. Додатково виробник пропонує такі датчики: спектрофотометр, йон-селективні датчики «Калій», «Кальцій», «Хлорид», «Нітрати», «Амоній» тощо.
- Демонстраційні навчальні моделі та колекції. Їхнє призначення — допомогти учням ознайомитися з різними речовинами, наочно побачити їх будову, склад, характеристики, відмінності.
- Інформаційні стенди й таблиці — незамінні навчальні засоби в кабінетах хімії. Це й відома кожному періодична система хімічних елементів, і портрети вчених, відомих своїми визначними відкриттями у галузі хімії.
- Додаткове обладнання: комп'ютери, ноутбуки чи планшети для обробки й аналізу отриманих показників, мультимедійна система, система віртуальної реальності та інше обладнання, що дозволяє використовувати сучасні технології та програмне забезпечення в навчальному процесі.
Загальні вимоги до кабінету хімії
Окрім усього вище перерахованого, для кабінету хімії дуже важливе значення мають меблі та додаткове оснащення. Найбільше уваги приділяють приміщенню для проведення лабораторних. Щодо його обладнання є специфічні вимоги, які обов’язково потрібно враховувати:
- Наявність системи вентиляції, витяжної шафи для забезпечення безпечного проведення дослідів із використанням різних реактивів.
- Столи зі спеціальною поверхнею, стійкою до дії кислот та інших хімічних речовин та мийних засобів.
- Стійкі за конструкцією меблі, які повинні розташовуватися на безпечній відстані (згідно з вимогами з техніки безпеки).
- Бажано — наявність мийки з проточною водою біля кожного робочого столу. Якщо це неможливо, то потрібно встановити хоча б одну на лабораторію.
Де замовити навчальне обладнання для кабінету хімії
Хімічний посуд та інше лабораторне обладнання купити не складно, якщо звернутися до кваліфікованих спеціалістів. Де їх знайти?
Одним із перевірених постачальників навчальних товарів для українських шкіл є компанія B-Pro. Ознайомитися з асортиментом лабораторного посуду для хімії та інших навчальних засобів для шкільного кабінету можна на сайті компанії “B-PRO”. І обов’язково скористайтеся допомогою фахівців відділу методичної підтримки — вони мають корисні практичні поради не лише щодо підбору лабораторного й демонстраційного обладнання хімічної лабораторії, а й щодо його ефективного використання на уроках згідно з навчальним планом. Телефонуйте (044) 353-33-77 та дізнавайтеся деталі.