Людини – невіддільна частина природи, а її завдання - дбати про збереження навколишнього середовища. Навчаючи дітей бережного ставлення до природи, ми забезпечимо планеті розвиток, а історія людства буде мати щасливе продовження. Розгорнутий конспект виховного заходу на тему «Здоров’я природи - здоров’я людини» надала «Всеосвіті» вчитель з м. Славута Тумаш Людмила Миколаївна, яка є класним керівником 5 класу.

Серед завдань виховного заходу вчитель передбачав розширити знання дітей про світ навколо нас та нашу роль у ньому. Виховна година покликана спонукати учнів до ведення здорового способу життя та внесення власного внеску у збереження довкілля.

Ключове слово заходу вчитель зашифрував у кросворді, який діти отримали на початку. У своїй розповіді-бесіді вчитель порівнює природу з людським організмом, а хворобами у цьому організмі є вирубка лісів та забруднення річок. Бесіда з учнями спрямована на те, що від стану довкілля залежить і здоров’я людини. Учні підсумовують почуту інформацію та відповідають на запитання вікторини, яка завершує спілкування з учителем.

За допомогою слайдів вчитель демонструє фактори, від яких залежить здоров’я людини та стан забруднення природних зон України. Учні класу працюють у групах, намагаючись з’єднати частини відомих прислів’їв про природу.

Під час проведення заходу вчитель розповідає дітям про маленький внесок кожного, а саме важливість такої поведінки у масштабах країни. За допомогою тесту учасники визначають, кого серед них можна назвати справжнім захисником природи. Результати не обов’язково проголошувати на клас, нехай кожен учень матиме нагоду замислитися на цей рахунок.

Тему природоохорони підтримують і учні: вони готують співдоповіді за попереднім завданням вчителя. Матеріал виховної години також містить згадки про тісний зв’язок із довкіллям наших пращурів, які зверталися по здоров’я саме до природи. Тож її піклування про нас має бути віддячено ощадним ставленням до ресурсів природи.

Правила поведінки у природному середовищі учні складають самостійно, використовуючи комікси із роздаткового матеріалу на столах. Представник кожної з 4 груп зачитує складені правила та закріплює надписи на дошці.

У підсумковій частині учням пропонується пояснити головну тезу уроку, використовуючи почуту на уроці інформацію.

Матеріали виховної години у текстовому форматі можна звантажити на сайті освітньої платформи «Всеосвіта» у розділі «Бібліотека». Тут ви зможете знайти багато інших матеріалів у підготовці до уроку: розробок уроків, сценаріїв шкільних свят, планів виховної роботи, вчительських портфоліо та інших.

Кожен охочий може долучитися до наповнення методичної скарбниці порталу авторськими розробками, ставши користувачем освітньої платформи за лічені хвилини.

Переваги активних користувачів виявляються у користуванні освітніми послугами від «Всеосвіти» безкоштовно або з 20 % знижкою. Клубну карту учасника, яка надає знижку, отримують педагоги, які активно завантажують авторські розробки та публікують їх у збірнику «Кращі матеріали проекту Всеосвіта 2018».