На людину кожен день звалюється величезний потік інформації: на роботі, в університеті, по радіо, з зовнішньої реклами. У кращому випадку мозок здатний цю інформацію фільтрувати і брати тільки потрібну, але часто цей потік негативно впливає на настрій, думки і душевний стан. Не дарма існує наука про масові комунікації, де вчать як впливати на маси, на свідомість людини і за допомогою яких каналів.
Телевізори та інтернет є саме такими каналами. Але проблема в тому, що в мережі ми самі шукаємо, що хочемо. У разі телебачення інформацію відторгати складніше.
Сьогодні вплив на рішення і світогляд людини через телевізор теж існує, але психологи і рекламісти придумали тонкі способи і методи обробки людини. Інформацію нав'язують вже не в лоб, а на протязі довгого часу, по трохи, без натиску. Діючи на підсвідомість.
По телевізору нам нав'язують не тільки політичні погляди, а й створюють ідеальний світ. Ми дізнаємося, що відносини у нас не такі казкові, як в кіно. Будинок і побут не в такому вже порядку. Робота і сам стиль життя бажають бути краще. На все це впливає красива і яскрава реклама.
Верх майстерності рекламістів це коли вони створюють людині штучну потребу під свій товар. Наприклад, раніше ви не замислювалися, скільки мікробів живе у вас під обідком унітазу і які військові плани вони будують проти вас. Безсумнівно, прибирати потрібно, але поки не було коштів відомих нам фірм, не було потреби воювати з мікробами. Оскільки телевізор має великий вплив на людину, варто зіставити всі моменти і вирішити: чи потрібен він вам чи ні.
Плюси перегляду телевізора.
1.Легкій доступ до інформації
Звичайно ж, кожна людина повинна бути в курсі подій в світі подій. Для цього існують новинні передачі. Телевізор дає змогу дізнатися все новости, знайти які можна під час перемикання каналів. Але з цього і випливає мінус під назвою пропаганда. І щоб цей плюс не перетворився на шкоду, потрібно вміти відрізняти правдиву інформацію від нав'язування і маніпуляцій. Про це трохи пізніше.
2.Расшірення кругозору
Крім новин по телевізору йде велика кількість освітніх передач, які розширюють кругозір і чомусь вчать. Але в такому випадку теж важливо не перестаратися. Адже куди цікавіше пізнавати світ самостійно, ніж лежачи на дивані.
3.Отдих
Як би багато не говорили про активний відпочинок, іноді хочеться просто побути вдома і відпочити. У цьому завжди допоможе телевізор, адже там можна і кіно подивитися, і музику послухати.