Між прихильниками натуральної краси та тими, хто вважає за краще її рукотворний варіант, існує суперечка про те, наскільки шкідлива фарба для волосся і взагалі процес фарбування. Фарба постає то безневинним косметичним засобом на зразок кондиціонера, то злісним шкідником, який пошкоджує волосся. Питання залишається відкритим: наскільки насправді шкідлива фарба для волосся і як мінімізувати шкоду?

Спочатку плутанина в думках і висновках виникає через великого розмаїття фарб для волосся. По суті Шварцкопф фарба для волосся - це хімічно активний косметичний засіб; її склад безпосередньо залежить від виду та бажаного результату. Склад цей може значно варіюватися, включати як цілком щадні і м'які речовини, так і агресивні компоненти. Загалом, говорячи про фарбі, завжди потрібно враховувати, про який саме засобі йде мова. Хна - фарба, засіб з перекисом водню - фарба, і легка відтіночна пінка - теж фарба. Всі вони при цьому мають різний склад і по-різному діють на волосся.

Всі фарби для волосся можна розділити на 3 види.

Стійкі і напівстійкі фарби для волосся містять такі компоненти, як перекис водню і аміак - саме цим обумовлена ​​глибина впливу кошти на волосся. Це хімічно активні речовини, які «розкривають» волосся і заміщають власний пігмент людини пігментом фарби. Стійкі і напівстійкі фарби підходять для зафарбовування сивини, вони не змиваються - хіба що можуть трохи бліднуть з часом. Позбутися від них можна, тільки перефарбувавши волосся в інший колір або відростивши їх. У напівстійкого фарбах для волосся вміст аміаку, перекису водню та інших агресивних хімічних речовин знижено, за рахунок цього вони вважаються більш щадними і менш здатними радикально змінити колір волосся.

Засоби відтінків ніяк не втручаються в структуру волоса: вони створюють плівку на поверхні волосся - того кольору, який ви обрали. Відтіночні шампуні, пінки і фарби дуже нестійкі: досить 4-6 разів помити голову - і від штучного кольору не залишиться і сліду. Не можуть радикально змінити колір волосся - лише злегка відтінити ваш власний. Наприклад, якщо у вас світло-русяве волосся, за допомогою відтіночних засобів їх можна зробити більш золотистими або трохи рудуватим, трохи затемнити світлим каштановим. Сивину такі засоби не зафарбовують.

Натуральні барвники, як хна, також не ушкоджують структуру волосся, а створюють на його поверхні незмивну плівку. Головним достоїнством натуральних фарб є їх нешкідливість і неймовірна стійкість.