Мешканці Дарницького району Києва зіткнулися з проблемою іржавої питної води. Вода, що тече з кранів, за словами жителів будинків, нагадує колу, але має неприємний різкий запах. Це пов’язано з початком прочистки труб - зазначає Київводоканал. А отже скоро це явище будуть спостерігати в інших районах міста. Що ж робити киянам, поки водоканал вирішуватиме проблему?
Де брати питну воду?
Київ забезпечується водою з трьох напрямків: Деснянської водопровідної станції, Дніпровської та артезіанської, але водогін міста закільцьований, тому важко визначити, яку саме воду споживають в конкретному районі.
Мешканці міста, не довіряючи запевненням в безпечності Київводоканалу, шукають альтернативу в бюветах, бутильованій воді, побутових системах очистки. Серед постачальників міста компанія «Чисто Вода» користується попитом у містян, нею здійснюється доставка води в Києві. Адже більшість традиційних способів отримання води скомпрометували себе.
Чи можна пити воду з бюветів та водогону
Вода в бюветах не знезаражується, спеціалісти не рекомендують пити воду звідти, адже ніхто не гарантує дотримання норм її хімічного та бактеріологічного складу. Наприклад, відомо, що там є надлишок заліза, що є шкідливим для здоров’я.
Вода з-під крану по бактеріологічним показникам повністю відповідає нормам, але містить багато хлору, який використовують для знезараження. Окрім того, засмічення відбувається повторно під час подачі води в старих трубах.
Хлорування давно визнано як джерело забруднення в розвинених країнах, воно призводить до виникнення токсинів, канцерогенних речовин, які здійснюють уповільнену згубну дію на організм людини.
Невтішна статистика
- 80 % захворювань, відомих науці передається з водою.
- За даними ВОЗ кожен десятий житель планети не має доступу до якісної води.
- Третина українців вживають воду з підземних джерел, інші отримують її з річок, озер, водосховищ. Основний постачальник води країни – Дніпро.
- За даними Укрводгео, 69 відсотків питної водопровідної води в країні не відповідає державним санітарним нормам.
- Найбільш критичними регіонами є Одеська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Дніпропетровська, Херсонська області, населення яких часто п’ють технічну воду, яка відхиляється від норми до 80%.
Київводоканал запевняє, що якість води контролюється надійно, але в системах, що не оновлювалися десятки років нічого не можна гарантувати на 100 відсотків.