
09:36, 20 січня 2015 р.
З початку року на Кіровоградщині внаслідок надзвичайних подій загинули 13 осіб, у тому числі 11 – під час пожеж
Заступник начальника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області Ігор Парфьонов проінформував на апаратній нараді про статистику надзвичайних подій з початку року, проаналізував причини їх виникнення, найчисельнішими з яких є порушення правил пожежної безпеки, що призвело до трагічних наслідків.
Надзвичайних ситуацій з початку року, за словами Ігоря Парфьонова, на території області не виникало. Разом з тим за цей час зафіксовано 105 надзвичайних подій, з яких – 52 пожежі, 14 випадків обмороження та 39 – іншого характеру. Внаслідок них загинули 13 осіб, у тому числі 11 – під час пожеж. Також через надзвичайні події травмовано 22 особи, зокрема 14 – через обмороження, 7 – внаслідок отруєння чадним газом, 1 – внаслідок пожежі.
З позитивного боку слід відмітити, що завдяки профілактичній роботі, проведеній місцевими органами влади та пожежно-рятувальною службою, з початку року не сталося випадків загибелі людей на воді (торік протягом аналогічного періоду втопилися 4 особи).
На жаль, натомість зросла кількість пожеж, що становлять 50% від загальної кількості всіх надзвичайних подій. Станом на 17 січня на території області виникло 52 таких випадки, або на 30% більше, ніж за відповідний період 2014 року. Зростання пожеж відбулося у Бобринецькому, Гайворонському, Голованівському, Долинському, Добровеличківському, Новоархангельському, Новомиргородському, Олександрівському та Ульяновському районах. Аналіз причин загоряння свідчить, що 23% – це результат необережного поводження з вогнем та порушень правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, 10% – порушень правил пожежної безпеки при монтажу та експлуатації електроустановок, ще 44% – це підпали, дитячі пустощі з вогнем, порушення правил експлуатації газового обладнання та інші причини.
Суттєво збільшилась і кількість загиблих на пожежах. Якщо торік на даний час у вогні втратили життя 4 мешканці області, то в нинішньому році вже 11. По двоє осіб загинули у містах Бобринці, Новоукраїнці, Кіровограді та Долинському районі, по одній особі – у Гайворонському, Голованівському, Ульяновському районах.
Резонансними випадками є загибель людей у Бобринці та Кіровограді. Зокрема 7 січня внаслідок пожежі (через паління в ліжку сина господарки) у Бобринці загинули 86-річна жінка та її 51-річний син. 11 січня у Кіровограді у приватному будинку, де сталася пожежа, виявлено тіла загиблих матері (1985 року народження) та дев’ятирічної дитини. Причина трагедії та ж – паління у ліжку.
Крім подій у житловому секторі, зазначив Ігор Парфьонов, мала місце пожежа в освітньому закладі. 7 січня сталося загоряння у приміщенні Новопавлівської ЗОШ І-ІІ ступенів Маловисківського району. Розвитку пожежі сприяла відсутність вогнезахисного оброблення дерев’яних конструкцій, що пропонувалося зробити (відповідним приписом районного органу держпожнагляду) з 2010 року. Вогнем знищено 60 квадратних метрів покрівлі та 30 метрів – перекриття, а спричинило пожежу, як з’ясувалося, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, а саме – тріщина у димарі.
З урахуванням озвученої на нараді інформації, підготовленої на основі аналізу причин зафіксованих у січні надзвичайних подій, та з метою запобігання виникненню НП надалі і недопущення випадків, що можуть призвести до загибелі людей, заступник начальника управління ДСНС в області запропонував районним державним адміністраціям та міськвиконкомам вжити ряд заходів, а саме:
провести відпрацювання населених пунктів, на територіях яких виникла найбільша кількість вогневих випадків, внаслідок яких загинули люди;
організувати навчання непрацюючого населення за місцем проживання, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 26 червня 2013 року № 444 " Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях";
здійснити комплексне обстеження стану утримання помешкань осіб, які опинились у складних соціально-побутових умовах, в межах своїх повноважень надати громадянам допомогу в усуненні виявлених порушень;
з урахуванням зміни погодних умов провести додаткові заходи щодо запобігання загибелі людей на льоду;
питання щодо вжиття необхідних заходів з метою упередження випадків загибелі людей на пожежах чи водних об’єктах розглянути на засіданнях районних та міських рад з питань безпечної життєдіяльності населення.
Крім того, департаменту освіти і науки ОДА пропонується опрацювати питання щодо організації проведення комплексних обстежень стану пожежної безпеки навчальних закладів, розташованих на території області, із залученням до таких перевірок фахівців ДСНС в області.
Ігор Парфьонов звернувся до голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка з проханням внести зазначені пропозиції до протоколу апаратної наради, аби їх взяли до уваги місцеві органи влади.
Голова ОДА зазначив, що, безумовно, ці питання потрібно тримати на контролі, адже життя людей – це найбільша цінність. І якщо трапляються подібні трагедії, значить "ми десь недопрацьовуємо". Профілактика у даному випадку має бути на високому рівні .
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
06:37, 4 квітня
13:58, 5 квітня
12:23, 8 квітня
13:58, 5 квітня
13:58, 5 квітня
live comments feed...