• Головна
  • Спочатку люструвати, потім обирати
12:50, 16 жовтня 2014 р.

Спочатку люструвати, потім обирати

Прийнятий Верховною Радою, та підписаний Президентом України Закон «Про очищення влади» може стати приводом для перенесення дати позачергових парламентських виборів. Україна отримала унікальний шанс спочатку очистити політичне поле від корупціонерів та зрадників, а вже після того вперше сформувати парламент справжніх патріотів.

Прийняття закону «Про очищення влади» може підштовхнути Президента України до прийняття рішення про перенесення дати позачергових парламентських виборів. Про це заявив доктор політології та радник ЦВК України Ігор Піддубний.

«Таким чином, якщо загальна явка виборців в тому, чи іншому окрузі буде нижчою за 30%, вибори буде визнано такими, що не відбулися», - каже Піддубний.

Вчений вважає, що на даний час, коли країна вперше за 23 роки Незалежності зробила довгоочікуваний крок щодо чесного та прозорого формування державної виконавчої гілки влади згідно з європейськими стандартами, закон про люстрацію має бути застосовано й до кандидатів у народні депутати.

«В іншому випадку, цей закон стане не більше ніж фікцією, та перетвориться в інструмент політичної корупції та подвійних стандартів», - каже Піддубний.

Радник ЦВК зазначив також, що сьогодні, коли люди чекають на очищення не лише виконавчої, а й представницької гілок влади, виникла об’єктивна загроза визнання виборів не дійсними, якщо вони відбудуться 26 жовтня.

«Як свідчать дані численних соціологічних досліджень, які є у розпорядженні ЦВК, більшість населення України (майже 75%), чекають на люстрацію, як діючих народних депутатів України, так й кандидатів, що сьогодні балотуються до парламенту. Проте, недосконалість закону, який передбачає перевірку на гідність лише державних службовців, призвела до стрімкого розчарування електорату у виборах, та як наслідок – не бажання брати участь у голосуванні до того часу, доки закон не буде застосовано до претендентів на депутатський мандат», - каже експерт.

За його словами, у Запорізькій області явка очікується на рівні 30%, у Житомирській – 36%, на Кіровоградщині – 25%, тощо.

«Таким чином, якщо загальна явка виборців в тому, чи іншому окрузі буде нижчою за 30%, вибори буде визнано такими, що не відбулися», - каже Піддубний.

Він пояснив, що згідно із Законом України «Про вибори народних депутатів», окружна виборча комісія визначає: загальну кількість виборців по округу; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені; кількість виборців, які взяли участь у голосуванні; кількість голосів, поданих «за», і кількість голосів, поданих «проти» кожного кандидата в депутати; кількість бюлетенів, визнаних недійсними, про що складається протокол.

Вибори визнаються такими, що не відбулися, якщо в них взяло участь менш як 30% від числа виборців, внесених до списків виборців даного округу, а також у зв'язку з вибуттям всіх зареєстрованих по округу кандидатів.

Крім того, Піддубний вказує ще й на той факт, що сьогодні в багатьох округах фактично немає кандидатів, які, згідно із законом, «отримають більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, але не менш як 25% від числа виборців, внесених до списків виборців даного округу».

Таким чином, каже Піддубний, існує дуже велика вірогідність того, що в більшій частині округів будуть призначені повторні вибори.

«Це цілком логічно, адже люди, які сьогодні розчаровані діями уряду та діючих політичних партій, хочуть нарешті обрати тих кандидатів до Верховної Ради, яких знають як чесних та порядних людей, які мають управлінський досвід. Проте, за умов, коли на округах йде брудна політична боротьба, коли результати голосування визначають великі гроші та політична корупція, а не вільне волевиявлення громадян, люди не вірять у чесні вибори та відмовляються брати участь у черговому спектаклі», - вважає вчений.

І радить дослухатися до свого серця і не голосувати проти совісті. «Голосуючи сьогодні за якого кандидата, який не подобається як особистість, але належить до популярної партії, ви зраджуєте своїм переконанням. І навряд чи отримаєте такого представника у парламенті, на якого сподіваєтесь. Краще взагалі не йти голосувати – в цьому разі явка буде низькою, і влада буде змушена провести вибори повторно. А ви отримаєте можливість висунути свого кандидата і, в кінцевому підсумку, одержати гідного народного депутата від свого округу», - радить експерт.

Григорій Любарський

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#люстрация
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...