15:01, 22 липня 2014 р.

Як поводитись на місці ДТП?

Сталося невідворотне: дорожньо-транспортна пригода, та ще й з вашою участю. В голові роїться безліч питань, серед яких «хто винен?» і «що робити»? Грамотна поведінка разом із знанням правил дорожнього руху і деяких юридичних норм допоможуть добитися компенсації збитку, а також уникнути несправедливого звинувачення і, як наслідок, штрафу і навіть кримінальної відповідальності.

Причетними до дорожньо-транспортної пригоди визначаються учасники дорожнього руху, що безпосередньо брали участь у події або чиї дії призвели до ДТП. Це може бути водій, пішохід чи інший учасник дорожнього руху, котрий порушив Правила дорожнього руху, що призвело до дорожньо-транспортної пригоди.

У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій в першу чергу повинен попередити інших учасників дорожнього руху про небезпеку чи перешкоду на дорозі, для цього він зобов’язаний:

-         Негайно зупинити транспортний засіб та залишатися на місці події (за залишення місця ДТП водій притягується до адміністративної, а при певних обставинах і до кримінальної відповідальності).

-         Увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або проблисковий червоний ліхтарна відстані, що гарантує безпеку дорожнього руху, але не ближче 20 м до транспортного засобу – в населених пунктах і 40 м – поза ними.

-         Ні в якому разі не переміщувати транспортні засоби та предмети, що мають відношення до події.

-         Записати дані транспортних засобів-учасників ДТП (номерний знак, марка і колір).

Далі потрібно вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу. У разі неможливості виконати такі дії, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу, пред’явити відповідні документи. І повернутися на місце ДТП.

Далі необхідно повідомити про дорожньо-транспортну пригоду до органу або підрозділу міліції, записати прізвища і адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції.

Пошук свідків потрібно здійснювати швидко і активно, бо вони зайняті своїми нагальними справами  і, як правило, швидко зникають з місці пригоди. Якщо ж при ДТП не виявиться свідків, обов’язково потрібно це зафіксувати у протоколі, щоб потім винна сторона не внесла в нього фіктивного свідка, який буде попереджений про потрібні дії в суді.

Також важливо вжити всіх можливих заходів для збереження слідів події, обгороджування їх і організувати об’їзд місця події. До проведення медичного огляду не вживати алкоголю, наркотичних речовин, а також без призначення медичного працівника лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (окрім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Пам’ятайте, у сформованих обставинах головне, чого не варто робити, – це панікувати. Потрапивши в аварію, більшість водіїв втрачають самовладання, а з’ясування стосунків може загострити і без того складну ситуацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дтп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...