• Головна
  • У Кропивницькому розробляють міську програму розвитку української мови.
16:55, 31 жовтня

У Кропивницькому розробляють міську програму розвитку української мови.

У Кропивницькому розробляють міську програму розвитку та функціонування української мови у Кропивницькому на 2025 – 2027 роки. На що вона має вплинути і що змінити дізнавалась «Гречка».

Мовна ситуація на Кіровоградщині 

У коментарі «Гречці» голова постійної комісії Кропивницької міськради з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту Наталія Чередніченко зазначила, що розробці програми передувало опитування мешканців Кіровоградщини щодо проблем використання державної мови, яку ініціювала та провела обласна консультативна рада з питань розвитку функціонування української мови. 

Щоб виявити проблеми використання української мови провели опитування мешканців Кропивницького та Кіровоградщини. Участь у ньому взяли 1147 респондентів віком від 18 років.

«Результати опитування, які презентували минулого тижня, відобразили основні напрямки, над якими треба працювати. Власне тому вони стали підґрунтям для створення програми і напрацювання основних напрямків роботи», — уточнила вона. 

За її словами, серед мовних проблем у громаді є використання суржику, ігнорування державної мови у громадському транспорті, сфері обслуговування, магазинах, кавʼярнях та інших приватних структурах та держустановах.  

«Це те, над чим треба працювати, оскільки спостерігається недостатнє виховання мовної культури в родинах, де досі розмовляють у побуті російською», — наголосила Наталія Чередніченко. 

Як розроблятимуть міську програму

За словами Наталії Чередніченко, ініціативу щодо розроблення та впровадження міської програми розвитку та функціонування української мови взяла на себе постійна депутатська комісія з питань культури, охорони здоров’я, освіти, спорту і соціальної політики міськради.  

«Як тільки стали відомі результати опитування щодо мовної ситуації, відбулося засідання комісії у розширеному форматі, на яке були запрошені представники управлінь міськради. Надалі пропозиції та запропоновані заходи збиратиме управління культури, інші управління міськради мають надати свої пропозиції, які спрямовані на ліквідацію мовних прогалин», — уточнила вона. 

За словами посадовиці, подавати свої пропозиції до управління культури міськради можуть міські громадські організації на електронну адресу [email protected] (Контактний номер телефону: (0522) 35 83 65).

На засіданні комісії, яке планують провести наступного місяця, у міськраді розглянуть надіслані пропозиції та попередній розгляд програми. Тоді має бути оформлений попередній варіант програми. 

«Ми плануємо зробити це максимально швидко, також готуємо звернення до уповноваженого з питань розвитку української мови щодо заклику до зменшення вживання іншомовних слів як замінників українських слів, тобто популяризації максимально української мови у медіа, соціальних мережах і засобах масової інформації», — підсумувала Наталія Чередніченко.Повідомляє gre4ka.info

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...