13:29, 6 серпня 2022 р.
У кропивницькому літературно-меморіальному музеї звучали козацькі пісні
Учора, 5 серпня, у міській садибі Тобілевичів – у виконанні етнографічного ансамблю «Млиночок», керівником якого є директор Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок.
Наприкінці червня нинішнього року у садовій зоні музею учасники ансамблю презентували цикл чумацьких пісень. Тема козацьких є продовженням проєкту «Чумацькі пісні», який реалізовувався музеєм музичної культури імені Короля Шимановського на основі праць фольклориста музею Олександра Терещенка.
З привітальним словом до учасників зустрічі звернулася старший науковий співробітник літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого Тетяна Ревва, яка наголосила на тому, що традиційні мистецькі зустрічі, започатковані свого часу Іваном Тобілевичем та його однодумцями, нині продовжують сучасники. А також зазначила, що козацька тематика безпосередньо пов’язана і з Тобілевичами, адже мати відомих театралів, Євдокія Зіновіївна, походила з відомого козацького роду на Катеринославщині (нині Дніпропетровщина). Окрім того, І. Карпенко-Карий у своїй творчості звертався до одного із найславніших періодів нашої історії – козаччини. Йдеться про драму Івана Карповича «Сава Чалий» (1899).
Олександр Полячок розповів гостям про суть проєкту, який був задуманий за підтримки Українського культурного фонду, але у зв’язку з війною не реалізується. Говорив він і про майбутні плани щодо створення на сайті музею музичної культури імені Кароля Шимановського віртуальної виставки козацьких пісень нашого краю до Дня незалежності України. Це робиться з метою показати, чим старовинні козацькі пісні можуть бути близькими сучасним українцям.
Пісні збирали по Кіровоградщині та суміжних областях фольклористи Наталія та Олександр Терещенки разом зі своїми колегами протягом 1990– 2000-х рр. Деякі їхні старші колеги записували пісні у 1980-х рр. Всі ці записи та матеріали опрацював Олександр Терещенко, частина їх увійшла до збірки про ліричні пісні Кіровоградщини, іншу частину планують публікувати надалі.
Символічно, що у музейному саду, де наприкінці ХІХ століття звучали пісні у виконанні майбутніх корифеїв, сьогодні знову лунають пісні. Козацькі пісні. Адже саме зараз, коли наша країна мужньо бореться з російським агресором, ми як ніколи повинні пам’ятати, «що ми, браття, козацького роду» і надихатися силою і славою наших пращурів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Kernel запрошує молодь у кар'єрні проєкти Open Agro
Новини компаній
17:00
Вчора
20:57
24 листопада
18:13
24 листопада
16:03
24 листопада
Оголошення
16:17, 14 листопада
16:17, 14 листопада
19:15, 21 листопада
16:17, 14 листопада
live comments feed...