18:31, 13 червня 2022 р.

Як поводитися у спеку

Як поводитися у спеку, фото-1

У зв’язку зі спекотними погодними умовами, людям, які страждають на хронічні захворювання, особливо серцево-судинної системи, літнім людям та дітям рекомендується обмежувати фізичну активність та час перебування на сонці.
♦ У приміщеннях необхідно проводити вологе прибирання, з метою збільшення вологості повітря та зниження його температури. Антимоскітну сітку на вікнах рекомендується періодично зволожувати для зменшення проникнення в приміщення гарячого повітря.
♦ Найкращий час для провітрювання приміщень – нічні, ранкові та вечірні години. У інший час кватирки, фрамуги, вікна необхідно тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення.
♦ Одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим та, бажано, світлих тонів.
♦ З метою попередження перегріву організму, періодично, особливо після повернення з вулиці, необхідно користуватися душем. Під час відпочинку на пляжі рекомендується перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці. Найсприятливіший час перебування на пляжі – ранкові та вечірні години.
♦ При перебуванні просто неба необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі, особливо коли не можна відмовитися від перебування на вулиці.
♦ Сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей, що пов`язано із недосконалістю процесу терморегуляції їх організму, а також наявністю у частини з них ожиріння, захворювань серцево-судинної та ендокринної систем.
♦ Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний – під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.
♦ Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей необхідно:
– уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин);
– носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів, використовувати легке взуття;
– захищати голову від сонця панамами, хустками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Для захисту очей використовувати козирки та окуляри від сонця;
– при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску або каменях (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням;
– не організовувати у період з 10.00 до 16.00 тривалих екскурсій (автобусних, піших);
– проводити культурно-масові заходи після 18.00 на свіжому повітрі або залах з широким доступом свіжого повітря;
– проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10.00 і після 16.00;
– забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів на дитину), не дозволяти вживання холодної води;
– за наявності у приміщеннях кондиціонеру, різниця між температурою цього приміщення та температурою на вулиці не повинна перевищувати +10º С, для запобігання теплового удару після виходу на вулицю після тривалого перебування поруч із кондиціонером;
– проводити щоденне вологе прибирання підлоги приміщень, де перебувають діти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...