Цікаво знати
08:30, 27 листопада 2021 р.
День пам’яті жертв голодоморів: у цей день 27 листопада
Цікаво знати
27 листопада — 331-й день року (332-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 34 дні.
Іменинники – Олексій, Пилип, Аристарх, Михайло, Микола, Григорій, Сергій, Порифій, Олександр, Гаврило, Констянтин, Василь, Дмитро, Георгій, Віктор, Федір, Петро, Анна.
Релігійні свята:
День пам’яті святого апостола Пилипа.
Він вважається наймолодшим учнем Ісуса. Ще за життя люди вшановували його за чудеса. Найвідомішим з них є воскресіння немовляти, якого вже оплакувала безутішна мати. Народ називає цей день Пилипівкою. Після нього починається великий Різдвяний пост.
Після того, як Пилип побачив воскресіння Христа, він пішов нести його вчення та зціляти хворих. Не один раз віра у Господа та свята молитва врятовувала його від рук розгніваних єретиків та жорстоких правителів.
Коли святий Пилип перебував в Єраполісі з Варфоломієм, вони зцілили багатьох людей, серед яких була укушена змією дружина антипата того міста. Побачивши усі чудеса, жінка повірила у християнство та розповіла про це чоловікові. Щоб запобігти розповсюдженню віри серед мешканців міста, він наказав спалити помешкання, де перебували святі, а їх самих розіп’ясти. Від страшних мук святий Пилип помер, а там, де пролилася його кров, виросла виноградна лоза.
Народні прикмети:
- дивилися, який сьогодні день: якщо ясний, то наступний рік буде неврожайним;
- 27 листопада йде сильний сніг – до тривалих дощів;
- якщо на деревах голосно каркають ворони, чекайте відлигу;
- 27 листопада дерева покрилися інеєм, буде врожай наступного року.
В народі цей день часто називали "Пилипівка". Саме 27 листопада починається Різдвяний піст. Цього дня люди обов’язково йшли до церкви, а після – роздавали милостиню біднякам. Незаміжній дівчині потрібно було 27 листопада помолитися, щоб вийти заміж вже наступного року.
Всесвітні свята і пам'ятні дні:
День пам’яті жертв голодоморів.
Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.
Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року № 1310 (1310/98) "Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій" (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, віключівші у назві та тексті слова "та політічніх репресій".
Зараз День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада.
День заснування Національної Академії Наук України.
Відомо, що засновником Національної Академії Наук України був гетьман Скоропадський, створення відбулося 27 листопада 1918 року під час установчих зборів. Першим президентом НАНУ став Вернадський – вчений-геолог та геохімік.
В часи Другої світової війни академія проводила успішну роботу над ядерними реакціями, технологіями автоматичного зварювання корпусів артилерійських систем, авіабомб і танків, створенням ліків і методів лікування. Завдячуючи Інституту електротехніки при академії Європа побачила першу універсальну лічильну електронну машину, а весь світ – перші експерименти з дистанційного управління технологічними процесами.
Наразі Національна Академія Наук України є вищою науковою організацією країни та найоб’ємнішим центром наукових робіт. На міжнародній арені НАНУ представляє нашу країну у 40 міжнародних організаціях, академія активно розвиває стосунки з Європейським Союзом. В Україні ж часто проводиться публічна демонстрація наукових розробок на виставках.
До речі, Національна Академія Наук України – одна з найстаріших на пострадянському просторі.
Міжнародний день системного інженера.
Це спеціаліст, який не тільки встановлює внутрішні мережі комп’ютерного обладнання, але й допомагає співробітникам правильно використовувати програмне забезпечення. Низька кваліфікація системного інженера може призвести до втрати цінних даних компанії або до матеріальних збитків. Тому спеціаліст повинен добре знати локальні мережі та конкретні програми, які забезпечать безперебійну роботу фірми.
В обов’язки системних інженерів входить також налаштування та обслуговування антивірусного та програмного забезпечення, контроль помилок у роботі комп’ютерних програм та їх швидке усунення, пошук способів оптимізації витрат. Нерідко спеціалісти самостійно ремонтують оргтехніку та ПК. Робота у цій галузі потребує математичного складу розуму, доповненого вищою технічною освітою й розвиненими комунікаційними даними.
Події:
1095 — Папа Римський Урбан II на соборі в Клермоні проголошує Перший хрестовий похід
1620 — Пілігрими висадились в Америці.
1893 — у Львові відбулася прем'єра п'єси Іван Франка «Украдене щастя», постановку здійснив Кость Підвисоцький, який і виконав роль Миколи Задорожного. Анну грала Антоніна Осиповичева.
1895 — Альфред Нобель підписав свій заповіт, по якому його майно поступає до фонду Нобелівської премії.
1897 — ввели в експлуатацію Єнакієвський металургійний завод — одне з найстаріших металургійних підприємств України.
1918 — відбулися перші установчі спільні збори Української Академії Наук, на яких президентом Академії було обрано В. Вернадського, секретарем — А.Кримського.
1928 — в Одеській окрузі створено першу в СРСР машинно-тракторну станцію.
1937 — у віці 73 років «народний патріарх» митрополит Василь (Липківський) розстріляний за вироком «трійки» НКВС.
1943 — битва підрозділів УПА з 2 дивізіями вермахту у Чорному лісі.
1952 — у свій перший рейс вирушив львівський тролейбус.
1971 — радянська автоматична станція Марс-2 зробила посадку на Марсі.
1992 — у Відні пожежа охопила палац Гофбург. Від вогню постраждали два гобелени XVIII століття, Великий та Малий зали, де в 1814-15 роках проходили засідання Віденського конгресу, але пожежникам вдалося врятувати палац.
Народились:
1701 — Андерс Цельсій, шведський астроном, геолог і метеоролог (†1744).
1863 — Ольга Кобилянська, українська письменниця, активна діячка жіночого руху Буковини (†1942).
1879 — Григорій Чупринка, український культурний, військовий і політичний діяч, поет-романтик (Огнецвіт, Метеор, Сон-трава, Лицар-Сам). Розстріляний ЧК (†1921).
1918 — Борис Патон, вчений у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів.
1921 — Александр Дубчек (чеськ. Alexander Dubček), чехословацький державний діяч (†1992).
1926 — Олесь Бердник, український письменник-фантаст, філософ, громадський діяч. Автор понад 20 романів і повістей. Член-засновник Української Гельсінської групи (УГГ). Провідник українського гуманістичного об'єднання «Українська Духовна Республіка».
1940 — Брюс Лі, китайський та американський кіноактор, майстер бойових мистецтв, інструктор і актор бойового кіно, один з найвпливовіших митців бойового жанру 20-го сторіччя (†1973).
1942 — Джеймс Маршалл «Джиммі» Хендрікс, американський гітарист, співак і композитор (†1970).
1953 — Борис Гребенщиков, поет, музикант, лідер групи «Акваріум».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
19:48
Вчора
Kernel запрошує молодь у кар'єрні проєкти Open Agro
Новини компаній
17:00
26 листопада
Оголошення
17:01, 25 листопада
08:59, 27 листопада
17:56, 16 листопада
10
13:40, 19 листопада
17
live comments feed...