• Головна
  • День подяки: у цей день 25 листопада
Цікаво знати
08:30, 25 листопада 2021 р.
Надійне джерело

День подяки: у цей день 25 листопада

Цікаво знати
День подяки: у цей день 25 листопада

25 листопада — 329-й день року (330-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 36 днів.

Іменинники – Іван, Нил, Лев, Левко, Микола, Сава, Леонтій, Омелян.

Релігійні свята: день пам’яті святого Іоанна (Івана) Милостивого.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-1

За історичними даними жив він в VI-VII столітті на території Олександрії. Народився Іван в сім'ї губернатора Кіпру і в дитинстві жив звичайним світським життям того часу.

Присвятив себе Богу Іоанн після втрати дружини та дітей. Ця невтішна подія стала причиною того, що майбутній святий почав вести аскетичне життя. З особливою добротою Іван ставився до бідняків. Він не був ченцем, але його благочестя було настільки великим, що народ вирішив зробити Іоанна патріархом.

Одразу після того, як він вступив в сан, Іван порахував кількість жебраків в Олександрії і роздав їм всім своє майно. За своє життя зробив він чимало добрих справ. Наприклад, викупив кількох полонених, давав притулок знедоленим. За його діяння прозвали Івана Милостивим.

Народні прикмети:

  • якщо йде дощ, то відлига буде до 4 грудня;
  • до 25 листопада не було похолодання – весну можна чекати рано;
  • вранці мряка – ввечері буде мороз;
  • 25 листопада хмари пливуть проти вітру до снігопаду;
  • казали, яка погода на Івана, така буде на початку грудня;
  • 25 листопада випав сніг, значить пролежить він до весни;
  • якщо зробити цього дня добру справу, то вона зарахується померлим родичам і їм буде легше отримати кращу долю на тім світі;
  • якщо до 25 листопада дівчина не знайде хлопця, то до Масниці самотньою буде.

Наші предки саме 25 листопада закінчували справляти всі весілля. Наступний сезон починався наприкінці зими. Зазвичай у цей день вже лежав сніг, а погода була холодною і вітряною. Вважалося, що на Іоанна Милостивого потрібно купувати нові речі (крім взуття), тому що вони прослужать довго.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

День подяки.

Святкування Дня подяки відбувається в четвертий четвер листопада в США і в другий понеділок жовтня в Канаді. Це державне свято в США і Канаді. Традиційно на День подяки запікають індичку, проводять сімейний вечір з молитвою. Історія свята.

У четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки, один з самих популярних і старих християнських свят в країні. Свято День подяки вперше було відзначено в 1621 році англійськими колоністами, що жили в Плімутській колонії.

Історія свідчить, що після гарного врожаю, один з батьків-пілігримів і засновників поселень на території сучасного Массачусетса (США), а потім її губернатор - Вільям Бредфорд, вирішив провести восени того ж року особливе свято - День подяки Господу за урожай і допомогу індіанців. Після здобуття незалежності в США - Джорж Вашингтон (перший Президент країни) запропонував щорічно відзначати День подяки як загальне національне свято. Поточна дата святкування встановлена на підставі прийнятого в 1941 році Конгресом США білля, який був підписаний 26 грудня того ж року чинним тоді Президентом Рузвельтом.

З Днем подяки пов’язана низка традицій, які американці свято бережуть і дотримують. Усі члени сім’ї обов’язково повинні сходити до Церкви, а після служби зібратися за святковим столом, на якому неодмінно буде фарширована індичка з журавлинним сиропом і великий солодкий гарбузовий пиріг - кулінарний символ цього свята. Ще один атрибут свята - костюмовані паради і веселощі.

Парад не залишає його учасників і спостерігачів без яскравих вражень, а часто сам виступає в якості своєрідної пам’ятки. Наприклад, знаменитий парад в Нью-Йорку, де хода відбувається від Центрального парку до універмагу на 34-й вулиці (Манхеттен), де і розташовується знаменитий Macy’s. До речі він і виступає основним спонсором цього параду.

Веселий настрій посилюється, особливо якщо врахувати, що на наступний день, в п’ятницю, стартують гігантські передріздвяні розпродажі і настає та сама - Чорна п’ятниця.

Для багатьох вихідців з колишнього СРСР це свято стало рідним. А в ХХ столітті День подяки отримав нову традицію: у цей день грають в американський футбол. Наголошуємо, що це офіційне державне свято і в США і в Канаді.

У Канаді свято традиційно проводять у другий понеділок жовтня. Канадці готують яблучний пиріг і пельмені з начинкою з індички.

Об’єднуючим фактором свята є молитва подяки Богу за Його щедрі дари.

В 2021 році День подяки припадає на 25 листопада.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-2

Був проголошений генеральною асамблеєю ООН 1999 року. Часто суспільство засуджує саме жінок, які постраждали від зґвалтування чи побоїв. Мета дня – показати, що жінки потерпають від насильства, тому що вони жінки і насильники вважають їх слабкою статтю.

Дата вибрана невипадково. 25 листопада 1960 року було скоєно жорстоке вбивство сестер Мірабаль. Вони виступали проти Рафаеля Трухільйо, який був тоді лідером Домініканської республіки. Диктатор і тиран створив в своїй країні жорсткий політичний режим. Всіх учасників революційного руху Рафаель Трухільйо страчував своїми руками, відрізняючись неймовірним звірством.

Жінки-революціонерки Мірабаль не злякалися можливих тортур і довгий час відстоювали своє право на свободу. Однієї ночі сестер схопила таємна поліція. Їх катували з неймовірною жорстокістю, а тіла після вбивства скинули до яру. Там Мірабаль і знайшли місцеві жителі. Після цієї події супротив проти тиранії диктатора збільшився, а в країні спалахнули масові протести.

Події:

1487 – королевою Англії стає Єлизавета Йоркська.

1500 – Христофор Колумб під час його третьої подорожі до Нового Світу, був заарештований за звинуваченням у зловживанні владою і відправлений до Іспанії.

1905 — у Лубнах вийшло друком перше число газети «Хлібороб», першої легальної україномовної газети в підросійській Україні

1947 рік – в Лондоні відбувається зустріч міністрів закордонних справ СРСР, Великобританії, США, Франції, на якій обговорюється питання післявоєнного устрою Європи, зокрема можливості об’єднання Німеччини.

1981 — Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

1992 — Кабінет Міністрів України видав постанову «Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів»

2003 — Рада на пропозицію уряду Януковича ухвалила Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати з 237 ₴ до 205 ₴.

2004 — На засіданні Вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» з формулюванням «дискредитація іміджу академії» було ухвалено позбавити Л.М.Кравчука звання почесного доктора.

Народились:

1562 — Лопе де Вега, іспанський драматург.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-3

1666 — Джузеппе Джованні Баттіста Гварнері, італійський скрипковий майстер, молодший син Андреа Гварнері.

1712 — Шарль-Мішель Епе, французький ксьондз, один з основоположників сурдопедагогіки.

1810 — Пирогов Микола Іванович, український і російський хірург, анатом і педагог. Засновник військово-польової хірургії.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-4

1838 — Іван Нечуй-Левицький, український письменник, етнограф, фольклорист, педагог.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-5

1844 — Карл Фрідріх Бенц, німецький інженер, співконструктор першого у світі автомобіля з бензиновим двигуном.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-6

1855 — Дмитро Яворницький, дослідник козацької старовини, етнограф і археолог.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-7

1881 — Маневич Абрам Аншелович, український і американський художник-модерніст, один із засновників Української академії мистецтв.

1889 — Решат Нурі Гюнтекін, турецький письменник.

1915 — Аугусто Піночет Угарте, чилійський генерал-диктатор (1973–1990; †2006).

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-8

1924 — Пол Дезмонд, американський джазовий альт-саксофоніст і композитор (†1977).

1925 - Нонна Вікторівна Мордюкова, російська актриса театру і кіно († 2008).

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-9

1926 — Михайло Машкін, український поет і композитор, фольклорист, автор пісні «Верховино, мати моя» (†1971).

1926 — Пол Андерсон, американський письменник, визнаний класик фантастики (†2001).

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-10

1951 — Черновецький Леонід, український підприємець, політик, міський голова Києва (2006-12).

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-11

1951 — Артуро Перес-Реверте (Arturo Perez-Reverte), іспанський письменник і публіцист.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-12

1975 — Марина Одольська, українська співачка, заслужена артистка України (2004).

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-13

1981 — Хабі Алонсо, іспанський футболіст.

День подяки: у цей день 25 листопада, фото-14
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іменинники #релігійні свята #народні прикмети #всесвітні свята і пам'ятні дні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...