Цікаво знати
08:30, 23 листопада 2021 р.
День акварелі, Фібоначчі, імідж-консультанта та боротьби з безкарністю: у цей день 23 листопада
Цікаво знати
23 листопада — 327-й день року (328-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 38 днів.
Іменинники – Денис, Борис, Микола, Петро, Олександр, Олексій, Михайло, Іван, Костянтин, Ольга, Ганна.
Релігійні свята: день пам’яті мученика Костянтина, князя Грузинського
Народні прикмети:
- дивилися, який сьогодні день: якщо зранку випав іній – чекай на мороз;
- дме сильний вітер на похолодання та хуртовину;
- якщо іній впав ввечері, буде рясний снігопад;
- 23 листопада випало багато снігу, значить зима буде теплою;
- землею стелиться туман – можна чекати на відлигу;
- 23 листопада цвірінькають горобці – на відлигу;
- у горобиних гніздах багато пуху – значить скоро прийде зима;
- 23 листопада горобці ховаються у траві – зима буде сніжною;
- якщо рябчики ночують в ялиці – вночі почнеться вітер, а зранку вдарить мороз.
Також наші предки вірили, якщо 23 листопада вгостити людину, з якою був у сварці, освяченим хлібом, незабаром ви помиритеся. Основна традиція цього дня – зранку вирушати до церкви. Туди обов’язково приносили хліб з сіллю, які потрібно було освятити. Ним годували домашню худобу, щоб вона була здоровою та легше пережила зиму.
До 23 листопада на водоймах вже стояв лід, але він був ламким і тонким. А люди говорили, що після цього дня настануть справжні холоди.
Всесвітні свята і пам'ятні дні:
Міжнародний день акварелі.
Започаткував свято відомий мексиканський художник Альфредо Гуаті Рохо. Він присвятив все своє життя живопису саме в техніці акварелі і намагався популяризувати її у всьому світі. Перші згадки про цей день з’явилися в 1991 році. Довгий час акварель вважалася технікою більше графічного, а не образотворчого мистецтва. Альфредо Гуаті Рохо відстоював акварельний живопис та навіть створив музей, який присвячений малюванню цією технікою.
Міжнародний день імідж-консультанта.
Консультанти з іміджу кожен день долучаються до життя багатьох людей: додають впевненості в важкі моменти життя, розкривають особистість, дістаючи на поверхню внутрішнє «наповнення», навчають нас та переконують, що справжня краса є в кожній людині.
Вперше це свято було проведене у 2012 р. у Мексиці, де багато університетів пропонує наукові ступені у сфері іміджу, за ініціативою Маноло Трухільйо та Хільдеберто Мартінеса – членів AICI. AICI – Міжнародна асоціація імідж-консультантів, яка є некомерційним, провідним та найбільшим професійним об’єднанням консультантів з особистого та корпоративного іміджу у всьому світі. Займається організація підвищенням професійного рівня консультантів та популяризацією цієї професії. Саме офіційним голосуванням Ради директорів AICI у лютому 2013 р. було вирішено запустити цю ініціативу на постійній основі та залишити дату, обрану двома мексиканцями.
Міжнародний день боротьби з безкарністю.
Його запроваджено у 2009 році Міжнародною асоціацією IFEX, що була заснована у 1992 році у Монреалі з метою захисту свободи слова. На сьогодні до її складу належать більш ніж 70 організацій з багатьох країн світу.
23 листопада обрано тому, що цього дня на Філіппінах у місті Ампатуан було викрадено та знищено 58 людей, серед яких 32 журналісти та представники ЗМІ.
Метою ініціаторів дня боротьби з безкарністю є привернення уваги до проблем тих, хто зазнав погроз або тиску за використання свого права на свободу голосу. Також члени асоціації наголошують, що замовчування випадків насильства породжує безкарність та провокує наступні беззаконні дії. Вони наводять факти, згідно з якими 90% випадків вбивств журналістів за останнє десятиліття залишилися нерозкритими, а їхні кати та вбивці й досі залишаються непокараними.
День Фібоначчі.
Дата святкування обрана на честь початку самого ряду чисел Фібоначчі: 1, 1, 2, 3, (N-1)+(N-2), ….
Ряд чисел, названий його іменем, створив Леонардо Пізанський, який жив у Пізі приблизно з 1175 по 1250 роки. Леонардо Пізанський (саме так він підписував свої труди) впровадив використання арабських цифр та знаку нуля, десятинної системи та сучасної позиційної числення. Головними досягненнями Леонардо вважаються «Книга абака» (практичний математичний посібник) та ряд Фібоначчі (назва сформувалася з двох італійських слів: figlio Bonacci, що перекладається як «син Боначчі» – саме так звали батька Леонардо).
Числа Фібоначчі виявилися надзвичайно корисними суспільству в різних сферах діяльності: торгівля, фотографія, живопис, біологія, математика тощо.
Події:
1708 — РПЦ з політичних міркувань піддала анафемі українського гетьмана Івана Мазепу.
1917 — Олександр Немітц направив телеграму Генеральному Секретарю військових справ УНР про визнання флотом влади УНР.
1938 — Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки.
1943 — радянські війська зайняли районний центр Онуфріївку Кіровоградської області.
1954 рік – у США компанія “Дженерал Моторс” випускає свій 50-мільйонний автомобіль, це був позолочений двомісний закритий “Шевроле”.
1956 — перший день змагань XVI Олімпіади в Мельбурні (Австралія).
1971 рік – Китай стає постійним членом Ради Безпеки ООН
1994 — під час експедиції спортсменів альпіністського клубу «Одеса» в Гімалаї встановлено прапор України на вершині Чоґорі К2 (8611 метрів).
1996 — офіційне закінчення першої російсько-чеченської війни. Тодішній президент Росії Борис Єльцин підписав указ про виведення близько 6 тисяч російських військового контингенту з території Чеченської Республіки Ічкерія.
2003 — внаслідок Революції троянд у Грузії Едуард Шеварнадзе подав у відставку.
2007 — почала роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання.
Народились:
912 — Оттон I Великий, перший імператор (з 962) Священної Римської Імперії
1527 — Лі Чжи, один з найбільш оригінальних і суперечливих мислителів китайського середньовіччя, історик, письменник і літературний критик періоду занепаду династії Мін.
1804 — Франклін Пірс, 14-й президент США, (1853—1857).
1837 — Ян Дидерик ван дер Ваальс, нідерландський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1910.
1858 — Марія Башкірцева, французька художниця українського походження, майстер жанрового живопису.
1883 — Хосе Клементе Ороско, мексиканський художник і графік, один з головних новаторів в галузі монументального живопису XX століття.
1887 — Генрі Мозлі, британський фізик, один з основоположників рентгенівської спектроскопії та ствердження концепції атомного номера у фізиці і хімії.
1896 — Віктор Косенко, український композитор і піаніст.
1898 — Михайло Ілліч Кошкін, конструктор середнього танку Т-34, кращого танка 2-ї світової війни. († 1940).
1903 — Олександр Івченко, український авіаконструктор; член АН УРСР; керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків.
1908 — Микола Миколайович Носов, дитячий письменник, казкар († 1976).
1919 — Пітер Фредерік Стросон, британський філософ, представник аналітичної філософії.
1927 — Гай Матісон Девенпорт, американський письменник, перекладач, поет, есеїст, художник. Перша збірка оповідань Гая Девенпорта «Татлін!: Шість історій» («Tatlin!: Six Stories») з ілюстраціямі автора вийшла в 1974.
1935 — Володимир (Сабодан), предстоятель УПЦ (МП); †2014.
1941 — Едуард Назаров (пом. 2016), режисер, художник і сценарист мультиплікаційного кіно. Автор культового мультфільму «Жив-був пес».
1966 — Венсан Кассель, французький актор і продюсер, лауреат премій «Сезар» і «Люм'єр».
1992 — Майлі Сайрус (уродж. Дестіні Хоуп Сайрус), американська співачка, автор пісень та актриса («Ханна Монтана» та ін.).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
19:48
Вчора
Kernel запрошує молодь у кар'єрні проєкти Open Agro
Новини компаній
17:00
26 листопада
Оголошення
07:57, 23 листопада
15:59, 16 листопада
3
14:38, 26 листопада
21
18:08, 22 листопада
106
14:38, 26 листопада
37
live comments feed...