Цікаво знати
08:30, 4 листопада 2021 р.
У цей день 4 листопада: свята, прикмети, події, іменинники
Цікаво знати
4 листопада — 308-й день року (309-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 57 днів.
Іменинники (православні) — Ганна (Анна), Єлизавета, Іван, Іраклій, Павло, Федір.
Народні прикмети:
- Зливовий дощ 4 листопада – значить, негода триватиме ще довго.
- Ранковий туман віщує відлига, а ясний день – похолодання.
- Не можна вирушати в далеку дорогу 4 листопада – це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя.
- Якщо зіграти весілля 4 листопада – це хороший знак і запорука щастя для молодих.
- Якщо помолитися Богоматері про позбавлення від нещасного випадку, то вона обов’язково допоможе.
- Якщо людина народилася 4 листопада, то її талісманом є хризоліт.
- Немає дощу – чекай неврожаю в наступному році.
- Якщо припасів в засіках багато – прикмета, що зима буде суворою.
- Якщо в цей день льох провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, значить, припаси ніхто не чіпатиме.
Всесвітні свята і пам'ятні дні:
День залізничника України. Своє професійне свято залізничники України відзначають на початку останнього осіннього місяця, а саме 4-го листопада. Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця. 4-го листопада, в далекому 1861-му році, коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський состав, що носив назву «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль. Працівники українських залізних доріг щодня вкладають свою працю і діляться своєю любов’ю у справі, яка служить на благо всієї української держави. Розвиток і вдосконалення залізничного сполучення не раз справедливо служило доказом невід’ємного економічного зростання. Залізниці донині залишаються ефективним транспортним сполученням і все це завдяки копіткій праці наших залізничників. У професійне свято - День залізничника - ми приєднуємося до привітань на адресу всіх працівників українських національних залізниць і бажаємо їм гарних успіхів, благополуччя і високого професіоналізму, який завжди був притаманний нашим шановним залізничникам! Зі святом Вас, працівники залізниць України!
День дорожнього регулювальника в Україні. Усім відому палицю чорно-білого кольору розробили у 1939 році. Таке поєднання відтінків обране невипадково – жезл регулювальника добре видно у темряві. Дорожній регулювальник – це вповноважена особа, що займається керуванням руху транспорту за допомогою спеціальних сигналів. Регулювальник працює у спеціальному одязі або повинен мати розпізнавальні знаки та екіпіровку. Учасники дорожнього руху повинні чітко знати та розуміти сигнали регулювальника, встановлені Правилами. У якості регулювальників можуть виступати представники поліції, що повинні діяти у межах своїх посадових обов’язків. Регулювання дорожнього руху забезпечує безпеку всіх учасників – водіїв транспортних засобів, пасажирів та пішоходів. Професійне свято було створене, щоб нагадати людям про важливість роботи регулювальників.
День Тутанхамона. 4 листопада археологи та всі причетні до історичних розкопок люди відзначають День царя Тутанхамона – King Tut Day. У цей день у 1922 році віднайшли гробниці видатного давньоєгипетського правителя. Відкриття належить британському археологу Говарду Картеру. Він займався розкопками у Долині Царів у Єгипті та знайшов гробницю. Їй присвоїли номер KV62. Коли Картер побачив, що на гробниці не були зламані печаті, він одразу зрозумів, що натрапив на видатну знахідку. Передчуття не обманули вченого – перед ним була гробниця царя Тутанхамона, який був фараоном XVIII династії та загинув у юному віці. Незважаючи на те, що юнак-фараон за часів свого правління нічим не зумів прославитися, він став найбільш відомим правителем Єгипту в межах сучасної історичної науки. У гробниці Тутанхамона було знайдено понад 3500 старовинних предметів, які розказали вченим багато цікавого про історію, традиції та звичаї єгиптян. Наразі більшість знайдених артефактів знаходиться у Каїрському музеї.
Міжнародний день проектного менеджера. Щороку у перший четвер листопада країни світу відзначають Міжнародний день проектного менеджера. Професійне свято International Project Management Day було започатковано у 2004 році. День керування різноманітними проєктами вперше пройшов на чолі з Лаверном Джонсоном та Лорі Мілхевен. В акції також брали участь жінки та чоловіки з команди IIL – Міжнародного інституту навчання. Свято менеджерів створене, щоб відзначити працю спеціалістів у галузі керування проєктами. Без грамотної координації неможливо реалізувати будь-які програми ефективно, плідно та з найменшими витратами ресурсів. Робота менеджерів дозволяє запроваджувати різноманітні заходи та втілювати правові, промислові, комерційні, наукові, навчальні, будівельні та безліч інших проєктів. Завдяки участі спеціалістів вдається раціонально розподіляти трудові, фінансові, матеріальні активи. Наразі свято проєктних менеджерів відзначають близько 15-20 мільйонів професіоналів з усього світу.
Ніч Гая Фокса в Великобританії. З 4 на 5 листопада. Також відома як ніч багать і ніч феєрверків. Гай Фокс - англійський дворянин-католик, народився в Йорку, найвідоміший учасник Порохової змови проти англійського та шотландського короля Якова I в 1605 році. Відомий своєю невдалою спробою підірвати палати парламенту.
Події:
1660 — капітуляція московських військ Шереметєва під Чудновом.
1708 — гетьман Іван Мазепа оголосив Петру I про свій перехід на сторону Шведської імперії та почав маневр на з'єднання з військами Карла XII.
1844 — у Львові утворена Академія технічна (з 1920 — Львівська політехніка).
1848 — Відкрите перше у світі метро. Ідею побудувати підземну залізницю для швидкого транспортування містян з одного кінця Лондона до іншого подав адвокат із Сіті Чарльз Пірсон. Перша лінія метро завдовжки 6 кілометрів зв'язувала лондонські вокзали Піддінгтон і Фаррінгдон і називалася «Metropolitan Railway», тобто «Столична залізниця». Скорочення цієї довгої назви до п'яти літер і породило усім нам знайоме «метро».
1861 — на Залізничний вокзал у Львові прибув перший на території сучасної України потяг з Відня; цей день вважається початком історії залізниць України.
1879 — Джейдс Рітті запатентував перший касовий апарат.
1899 — опублікована книга Зіґмунда Фройда «Тлумачення сновидінь».
1921 — розпочався Другий зимовий похід Армії УНР під проводом генерал-хорунжого Юрія Тютюнника — головна Волинська група перейшла польсько-український радянський кордон під Олевськом.
1922 — у Королівстві Єгипет знайдена гробниця Тутанхамона.
1946 — підписано китайсько-американський Договір про дружбу та взаємну торгівлю.
1950 — у Римі держави-члени Ради Європи підписали Конвенцію про захист прав людини і основних свобод.
1956 — радянські війська придушили повстання в Угорщині.
1970 — пасажирський авіалайнер «Конкорд» під час випробувань удвічі перевищив швидкість звуку.
1979 — захоплення американського посольства у Тегерані іранськими студентами («революційною гвардією»).
1984 — заснування компанії «Dell».
Народились:
1575 — Гвідо Рені, італійський художник.
1801 — Северин Гощинський, польський поет українського походження, представник «української школи» польського романтизму.
1873 — Джордж Мур, англійський філософ, один з родоначальників аналітичної традиції в філософії.
1883 — Михайло Білинський, український військовий діяч, контр-адмірал УНР. Організатор українського морського міністерства, створив перший полк морської піхоти.
1908 — Юзеф Ротблат, польський фізик, лауреат Нобелівської премії (†2005).
1910 — Семен Ластович, український кобзар, майстер, автор фундаментальної праці з історії та виготовлення бандури (не опублікована), репресований 1939.
1911 — Дмитро Клячківський, український військово-політичний діяч, діяч ОУН, полковник УПА, Головний командир УПА.
1963 — Геннадій Авдєєнко, український і радянський легкоатлет, олімпійський чемпіон.
1963 — Пйотр Ібрагім Кальвас, польський письменник та журналіст, відомий своїми репортажами про сучасний мусульманський світ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
Вчора
19:48
28 листопада
16:25
28 листопада
12:55
28 листопада
Kernel запрошує молодь у кар'єрні проєкти Open Agro
Новини компаній
17:00
26 листопада
Оголошення
17:01, 25 листопада
12:50, 25 листопада
17:56, 16 листопада
2
14:44, 28 листопада
8
live comments feed...