Цікаво знати
08:30, 3 листопада 2021 р.
У цей день 3 листопада: свята, прикмети, події, іменинники
Цікаво знати
3 листопада — 307-й день року (308-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 58 днів.
Іменинники (православні) — Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Георгій, Дем'ян, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків
Релігійні свята — пам'ять преподобного Іларіона Великого
Народні прикмети:
- Якщо на Іларіона випав сніг, значить на наступний рік буде урожай хліба.
- Якщо випав сніг і залишився на гілках дерев – найближчим часом снігопади не пройдуть.
- Якщо дим іде вгору, значить погода буде ясною і сонячною.
- Якщо 3 листопада буде дути тепле повітря – прийде затяжна відлига.
- Якщо захід червоний, а після нього ясне зоряне небо, то потрібно чекати на мороз і ясну погоду.
Що не можна робити:
- Не можна відправлятися у подорож, щоб не зіткнутися з неприємностями.
- Бажано нічого не піднімати з дороги, адже знайдена річ може принести нещастя.
- Не говорити погані речі про людей.
Всесвітні свята і пам'ятні дні:
День інженерних військ України. Кожного року 3 листопада в Україні відбувається офіційне святкування Дня інженерних військ. Свято є професійним днем усіх військовослужбовців інженерних військ України. Цей день з’явився завдяки президенту Леонідові Кучмі, який 25 жовтня 1999 року підписав Указ, котрий встановлює щорічне святкування Дня інженерних військ. Освоєння новітніх засобів ведення бою та впровадження їх в армію належить саме інженерним військам. Вони є військами переднього краю, тому під час атаки діють першими, забезпечуючи при цьому просування танкістам та мотострільцям. Інженерні війська у мирний час мають не менш важливі задачі: виявлення та знищення мін, гранат, снарядів; утилізація застарілих боєприпасів; охорона споруд під час льодоходів та паводків.
День ракетних військ і артилерії України. Професійне військове свято українських ракетників і артилеристів приурочено дню, в який в роки Великої Вітчизняної Війни, 3-го листопада 1943-го року, при високої щільності артилерії на ділянці прориву оборони противника, була розпочата операція з визволення столиці України - міста Києва. Він відзначається на підставі Указу Президента незалежної України від 31-го жовтня 1997-го року № 1215/97. Сучасні Збройні Сили неможливо зараз уявити без використання ракетних технологій і застосування професійної артилерії. Вони довели свою високу ефективність на практиці в ряді військових конфліктів. Ракетники і артилеристи продовжують нести свою військову службу в складі Української Армії, постійно підтримуючи не тільки високу бойову готовність та професіоналізм, а й підтримують високі морально-патріотичні традиції, зміцнюючи авторитет української державності. За військової традиції в «День ракетних військ і артилерії» керівники країни і вищі чини Міністерства Оборони України вітають своїх колег з цим військовим професійним святом. Військовослужбовці які відзначилися, представляються до державних нагород, присвоєння позачергового військового звання. Проводиться вручення пам’ятних подарунків і урядових грамот з подяками від командування, влаштовуються святкові концерти та різноманітні заходи за участю ветеранських організацій. У День ракетних військ і артилерії незалежної України ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність і свій громадянський обов’язок з розробками і виробництвом цієї високотехнологічної техніки, на адресу тих, хто зараз несе свою вахту на бойовому посту, на адресу ветеранів ракетників і артилеристів. Зі святом Вас і глибокий Вам уклін! З Днем ракетних військ і артилерії!
Всесвітній день косплея (World Cosplay Day). Цей день обрано не випадково, адже 3 листопада в Японії щорічно святкують день культури. Свято косплея надає можливість краще пізнати персонажів коміксів, комп’ютерних ігор, аніме та манги, тому що зараз їх найчастіше обирають як образи для перевтілення. Але історія його походження почалася ще у 1939 році у Нью-Йорку. У той час там відбувалась конференція наукової фантастики, на яку письменники-фантасти Форест Акерман й Міртл Дуглас прийшли у костюмах персонажів фантастичних творів. Наступного разу кількість перевдягнених людей поширилась, і це стало доброю традицією. Але Друга світова війна змусила на деякий час забути про таке проведення свята, тому інтерес до костюмованих заходів відродився лише у 60-ті роки ХХ століття. Після відвідування Америки у 1984 році письменник Нобуюкі Такахасі настільки надихнувся ідеєю відтворення образів улюблених героїв, що після повернення до Японії вигадав термін «косплей». Незабаром косплей перетворився на цілу культуру та поширився по всьому світу.
Всесвітній день медузи (World Jellyfish Day). Таке незвичайне свято було ініційоване групою морських біологів, які вивчали цих істот. Медузи є безхребетними створіннями, що з’явилися на Землі понад 540 мільйонів років тому – набагато раніше, ніж з’явились перші люди. Саме цим часом датуються найдавніші знахідки скам’янілих залишків медуз.Ці унікальні істоти на 98% складаються з води. Вони не мають кісток, головного мозку та органів зору, але у них є 2 недосконалі нервові системи. Прийнято вважати, що медузи мають прозоре тіло, але серед них зустрічаються яскраві представники, а деякі світяться червоним чи блакитним кольором. Розміри цих істот варіюють від сантиметра до двох метрів. Найбільшою вважається медуза Номура, вага якої складає понад 200 кг. Незважаючи на те, що у світі існує безліч медуз, вчені занепокоєні тим, що погіршення екологічного стану океану може призвести до різкого зменшення їх кількості. Тому метою свята є не тільки залучення уваги до цих цікавих істот, але й до збереження довкілля в цілому.
Всесвітній день доброзичливого ставлення до юристів. Щорічно 3 листопада проводиться День доброзичливого ставлення до юристів з ініціативи American Lawyers Public Image Association. Цей день засновано у 2001 році юристом Надером Анісом. Мета Всесвітнього дня доброзичливого ставлення до юристів – привернути увагу людства щодо користі діяльності юристів, які, проте, часто не отримують подяки. 3 листопада – не лише день визнання та вшанування, а також гарна можливість для юристів «повернути» любов людям за допомогою спеціальної ініціативи: години суспільних робіт чи пожертви, яка еквівалентна вартості однієї робочої години, в благодійну організацію.
Події:
1493 — Христофор Колумб відкрив Домініку.
1871 — У Центральній Африці знайдена зникла експедиція Девіда Лівінгстона.
1888 — Знайдена остання жертва Джека-Різника.
1903 — Панама за підтримкою США відокремилася від Колумбії.
1903 — Нідерландський фізіолог В. Ейнтховен розробив електрокардіограф.
1905 — Велике князівство Фінляндське отримало автономію в складі Російської імперії.
1918 — Угорщина оголосила про своє відділення від Австрії.
1918 — Буковинське віче вирішило приєднати Північну Буковину до ЗУНР.
1918 — На станції Скороходове (біля Полтави) зустрілися Гетьман України П. Скоропадський і отаман Війська Донського П. Краснов для договору про українсько-донський кордон.
1918 — Кільське повстання, почалася Листопадова революція в Німецькій імперії.
1927 — У Нью-Йорку під річкою Гудзон відкритий тунель Голланда — перший у світі підводний тунель для транспорту.
1937 — В урочищі Сандармох (Карельська АРСР, Російська РФСР, СРСР) за рішенням окремої трійки Ленінградського обласного управління НКВС СРСР розстріляно 265 в'язнів Соловецької тюрми особливого призначення. У списку «українських буржуазних націоналістів», страчених 3 листопада, Лесь Курбас, Микола Зеров, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чехівський, Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий та багато інших представників національної інтелігенції. Загалом в один день розстріляно десятки вчених, літераторів, працівників культури й освіти, діячів мистецтв — цвіту української нації.
1941 — Вермахт захопив Курськ і Феодосію.
1941 — У Бердичеві розстрілом близько 2000 євреїв фактично завершилася ліквідація єврейського населення, яка тривала з липня 1941.
1943 — Почалась Битва за Київ.
1974 — у Бердянську сержант-прикордонник військ КДБ СРСР під впливом алкогольного сп'яніння захопив бойовий арсенал прикордонної застави та вийшов на вулиці міста де відкрив вогонь з автомату Калашникова по перехожих. Сім громадян було вбито відразу, вісім поранено.
1988 — У СРСР дозволене викладання мови іврит.
1992 — Президентом США був обраний Білл Клінтон.
1995 — Учені Техаського університету уперше виділили ген грудного раку.
1996 — В аеропорті Донецька кілери в масках розстріляли народного депутата України, відомого бізнесмена Євгена Щербаня.
2020 — президентські вибори у США між кандидатами Джо Байденом та Дональдом Трампом
Народились:
1500 — Бенвенуто Челліні, італійський скульптор, ювелір, живописець, та музикант епохи Ренесансу.
1560 — Аннібале Карраччі, італійський живописець і гравер, представник болонської школи, брат художника Агостіно Карраччі.
1801 — Карл Бедекер, німецький видавець, автор перших путівників.
1882 — Якуб Колас, білоруський письменник.
1887 — Самуїл Маршак, російський поет, перекладач, дитячий письменник.
1900 — Дасслер Адольф, німецький бізнесмен, засновник фірми «Адідас»
1933 — Джон Баррі, британський композитор, автор музики до «Бондіани»
1946 — Нік Сімпер, британський рок-музикант, бас-гітарист першого складу «Deep Purple».
1949 — Ларрі Холмс, британський боксер, який відібрав титул чемпіона світу в Мухамеда Алі.
1952 — Лесь Подерв'янський, український художник, автор сатиричних п'єс.
1957 — Дольф Лундгрен (Ганс Лундгрен), шведський актор.
1962 — Андрій Жолдак, відомий український театральний режисер. Лауреат премії ЮНЕСКО (2004), Кавалер ордена «За заслуги» III ступеня (2009).
1962 — Ірен Роздобудько, українська письменниця.
1967 — Микола Мільчев, український спортсмен, олімпійський чемпіон (2000) в стендовій стрілянині.
1969 — Олег Твердохліб, український бігун, рекордсмен України в бігу на 400 м з бар'єрами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
Вчора
19:48
28 листопада
16:25
28 листопада
12:55
28 листопада
Kernel запрошує молодь у кар'єрні проєкти Open Agro
Новини компаній
17:00
26 листопада
Оголошення
17:01, 25 листопада
12:50, 25 листопада
17:56, 16 листопада
2
14:44, 28 листопада
8
live comments feed...