08:00, 25 жовтня 2021 р.

У цей день 25 жовтня

25 жовтня— 298-й день року (299-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 67 днів.

Іменинники (православні) — Олександр, Богдан, Денис, Іван, Кузьма, Макар, Мартин, Микола, Тарас, Федот.

Релігійні свята — пам’ять мучеників Прова, Тараха і Андроніка. Андронів день — народжений цього дня дивиться на свою зорю: чи не впала вона, чи не змахнув її Андрон-вартівник, котрий «небосхил замітає, ключем височінь відмикає».

Народні прикмети:

– Багато зірок 25 жовтня – чекайте доброго врожаю.

– Вітер дме з півночі – чекайте похолодання, а з півдня – тепла.

– Яскраве зоряне небо – прикмета, що врожай гороху буде багатим.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Всесвітній день опери. Це день, коли оперні трупи разом з оперними професіоналами та аматорами опери відзначають цінність форми мистецтва. Свято виникло з ініціативи трьох професійних оперних організацій: Opera America, Opera Latinoamérica і Opera Europa. Всесвітній день опери - це інформаційна кампанія, яка покликана розширити уявлення суспільства про оперне мистецтво, про його позитивний вплив і значення для всіх нас. Опера, як і інші види мистецтва, сприяє розвитку терпимості й розуміння, відкриття розуму і об'єднанню людей з сильними, універсальними емоціями. Вибір 25 жовтня не випадковий. Дата випадає на дні народження композиторів Жоржа Бізе та Йоганна Штрауса, які створили, можливо, найвідоміші в світі опери та оперети. Так само, як спорт формує здорове тіло, мистецтво формує здоровий розум.

Міжнародний день шкільних бібліотек. Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі. В 2021 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 25 жовтня.

Європейський день юристів. 25 жовтня європейські юристи святкують професійне свято. Ініціатива відзначення цього дня надійшла в 2014 році від CCBE – Ради адвокатів та юридичних товариств Європи. Організація запропонувала святкувати European Day of Lawyers задля координації щорічних загальноєвропейських заходів. Мета влаштування свята – поєднати зусилля членів адвокатури та юридичних товариств у плані донесення до суспільства важливості юристів у підтримці громадянських прав. Заходи зі святкування події спрямовані на підтримання верховенства закону, визнання внеску працівників правової системи у дотримання встановлених законів, захист правових принципів. Організацією свята займаються національні та місцеві колегії адвокатів та юристів. Вони працюють з молодіжними товариствами, студентськими гуртками, юридичними школами та суспільними організаціями. Під час заходів відбувається розповсюдження друкованих матеріалів, проведення програм, щоб підвищити рівень поінформованості громадян Євросоюзу щодо ролі юристів у системі права.

Всесвітній день макаронів. Всесвітній день макаронів, ініційований Світовим конгресом макаронних виробів в 1995р, відзначається щорічно 25 жовтня. У різних країнах проводяться акції та заходи, що мають на меті популяризацію цього продукту харчування.

День народження Національної спілки художників України. Національна спілка художників України являє собою всеукраїнську творчу державну організацію, що об’єднує професійних художників і мистецтвознавців, а також відомі центри художніх промислів України. Вона була заснована 25-го жовтня 1938-го року як республіканське відділення Спілки Художників СРСР і носила назву «Союз радянських художників України». Її створенню передувала п’ятирічна підготовча робота спеціального організаційного комітету, який був заснований в 1933-му році в Харкові - тодішній столиці Української РСР. Основні завдання НСХУ - відродження та розвиток усіх видів українського мистецтва як невід’ємної складової частини світової культури, консолідація творчих сил країни, забезпечення свободи художньої творчості, проведення конференцій, загальнонаціональних, персональних, інноваційних виставок, сприяння професійному зростанню членів організації, соціальний захист її учасників.

Події:

1586 — Шотландська королева Марія Стюарт засуджена до смерті.

1762 — Катерина II повеліла заселити малообжиті райони Російської імперії та Гетьманщини іноземцями.

1839 — У Манчестері виданий перший у світі залізничний розклад.

1921 — розпочався Другий зимовий похід армії УНР під командуванням Юрія Тютюнника.

1929 — Курс проданих напередодні на Нью-йоркській біржі 13 мільйонів акцій впав на 90 %, що викликало паніку у Нью-Йорку та інших містах світу. Цей день увійшов у історію як «чорна п'ятниця» і став початком економічної кризи, що охопила розвинуті західні держави.

1938 — Створено Національну спілку художників України.

1962 — Карибська криза: посол США в ООН на засіданні Ради безпеки продемонстрував фотографії радянських ракет на Кубі. Микита Хрущов погодився вивести з Куби радянські ракети, якщо Америка відмовиться від її захоплення.

1978 — Американський президент Рональд Рейган підписав законопроєкт про виділення коштів на виробництво нейтронної бомби.

1990 — Прийнята декларація про державний суверенітет Казахської РСР, у якому казахська національність оголошена домінуючою.

1992 — на референдумі ухвалена Конституція Литви

2015 — Місцеві вибори в Україні. Україна зупинила пряме авіасполучення з Росією.

2018 — випуск культового коміксу про Бетмена, «Бетмен: Довгий Гелловін», українською.

Народились:

1811 — Еварист Галуа, французький математик.

1825 — Йоганн Штраус, австрійський композитор, король вальсу.

1838 — Жорж Бізе, французький композитор, диригент, піаніст епохи романтизму.

1881 — Пабло Пікассо, іспанський художник.

1888 — Річард Берд, американський повітроплавець, який здійснив перший політ над Південним полюсом.

1910 — Тайрус Вонґ, американський художник-мультиплікатор китайського походження, творець літаючих зміїв та один з творців мультфільму Бембі.

1911 — Михайло Янгель, вчений-механік українського походження, конструктор у галузі ракетно-космічної техніки, розробник ракет СС.

1920 — Амет-Хан (Ахмет-Хан) Султан, радянський військовий льотчик, двічі Герой Радянського Союзу, за походженням — кримський татарин.

1931 — Анні Жирардо, французька акторка театру і кіно.

1948 — Іван Гаврилюк, український актор.

1955 — Маттіас Ябс, гітарист «Scorpions».

1977 — Катерина Серебрянська, українська гімнастка-художниця, абсолютна чемпіонка Олімпіади 1996 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іменинники #релігійні свята #народні прикмети #всесвітні свята і пам'ятні дні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...