20:24
9 січня
"Кожний, хто матиме у своєму озброєнні електрошокер, спочатку пройде спеціальне навчання, а також обов'язково випробує його дію на собі. Це допоможе патрульному краще зрозуміти його дію на практиці, а також відчути те, що буде відчувати особа, щодо якої він його планує використати",
Пристрій "TASER X2" можна застосовувати як дистанційно, так і контактно. Він має ліхтарик, подвійний лазерний приціл, запобіжник, перемикач дуги, дисплей, годинник з батареєю і систему журналу, яка реєструє усі події й імпульси. Дані з нього можна завантажити через USB до комп'ютера та прослідкувати усі випадки його застосування.
Це одна з останніх розробок. На відміну від попередньої моделі, в цій є можливість здійснення двох пострілів, а не одного. Наразі Національна поліція закупила 200 таких приладів.Контактна дія та дистанційна дія - може бути застосований в різних ситуаціях, в залежності від обстановки та інших аспектів, в тому числі тактичних.Менш шкідливий для здоров’я, ніж більшість інших спецзасобів. Струм має менш травматичну дію для зупинки правопорушника, ніж гумовий кийок чи газовий балончик. Звісно, електрошокер не замінює вогнепальну зброю в випадках з найвищим ризиком небезпеки для життя поліцейського та інших осіб.Використовувати цей прилад будуть патрульні поліцейські, які пройшли відповідне навчання.Законність використання приладів: п. 6 ч. 3 ст. 45 ЗУ "Про Національну поліцію" електрошокери дозволені використовувати для:1. Відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об'єкт, що перебуває під охороною2. Для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров'ю особи чи поліцейського.На розгляді у ВР перебуває законопроєкт, який може розширити перелік підстав застосування приладу для затримання особи:1. Яка вчинила адміністративне чи кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;2. Яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;3. Яка чинить збройний опір або намагається втекти з під варти;4. Озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров'ю людей, зокрема поліцейського.Досвід використання іншими країнами: застосовується в Аргентині, Австралії, США, Бразилія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Малайзія, Великої Британії, Швеції та близько 100 інших, в цих країнах спостерігається зменшення випадків застосування табельної вогнепальної зброї, а також зменшення травматизму для правопорушників.
Цей прилад схвалений МОЗ. Медичні дослідження показали, що сучасні електрокардіо стимулятори та імплантовані кардиодефібрилятори витримують розряди автоматизованих зовнішніх дефібриляторів, сильніші за проведені енергетичні імпульси електрошокера.