17:30, 21 лютого 2013 р.
У дошкільних навчальних закладах Кіровоградської області виховується більше 31-ї тисячі дітей
Це питання розглядалося під час засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, яке проходило під керівництвом заступника голови ОДА Галини Пастух.
Прес-служба Кіровоградської ОДА повідомила, що про діяльність органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів у 2012-му році за показником "Дошкільна освіта" учасників колегії поінформувала директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Ельза Лещенко.
Зокрема, вона повідомила, що минулий рік відзначився суттєвим покращенням ситуації у розвитку дошкільної освіти в області. На сьогодні охоплення дітей старшого віку (п’ять років) всіма формами дошкільної освіти становить 100%, а дітей віком від 3-х до 6-ти років – більше 80%.
У той же час Ельза Лещенко відзначила, що зазначені показники не є достатніми, адже в середньому по Україні показник охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей віком від 3-х до 6-ти років становить 90,3%, що на 9,7% перевищує обласний показник.
Директор профільного департаменту повідомила, що за оперативними даними, на початок нинішнього року найкращий показник за охопленням дошкільною освітою дітей віком від 3-х до 6-ти років – у Новоархангельському ((98%) та Петрівському (94%) районах, а також в Олександрії (90%) та у Кіровограді (95%).
Найнижчі показники: у Світловодському (44%), Устинівському (55%), Компаніївському (60%), Маловисківському (63%), Новоукраїнському (63%) та у Бобринецькому (67%) районах.
Протягом 2011-2012-го років у міських населених пунктах, зокрема, у Новгородці та у Новомиргороді було відкрито та відновлено роботу 2 навчальних дошкільних закладів – на 95 місць. Але, у зв’язку зі значним зростанням міського населення кількість дітей дошкільного віку у міських населених пунктах за цей період збільшилася на 1,5 тис. осіб.
Всього ж протягом минулого року було відкрито та відновлено функціонування 20 навчальних закладів (8 ДНЗ та 12 НВК), які створені у населених пунктах зі складною демографічною ситуацією: у Бобринецькому районі – 4 заклади, Знам’янському – 3, Добровеличківському, Маловисківському, Олександрівському, Онуфріївському та Кіровоградському районах – по 2 заклади, у Гайворонському, Новгородківському та Компаніївському районах – по 1-му закладу.
Крім того, у діючих дошкільних навчальних закладах Знам’янського, Новоархангельського, Олександрійського, Петрівського, Ульяновського районів та у Кіровограді додатково відкрито 12 дошкільних груп.
Всього ж у навчальних закладах області на сьогодні виховується більше 31-ї тисячі дітей дошкільного віку, що майже на 2 тисячі більше, ніж на початку минулого року.
На засіданні колегії було заслухано керівників відділів освіти Світловодського, Новоукраїнського та Компаніївського районів.
З метою усунення негативної динаміки розвитку дошкільної освіти керівникам відділів освіти Бобринецької, Компаніївської, Маловисківської, Світловодської, Новоукраїнської та Устинівської райдержадміністрацій вказано на необхідність взяти під особистий контроль та відповідальність досягнення суттєвого збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою.
Також рекомендовано керівникам відділів та управлінь освіти РДА та міських рад забезпечити до 1 вересня нинішнього року охоплення дошкільною освітою дітей віком від 1-го до 6-ти років не менше ніж на 70% та дітей віком від 3-х до 6-ти років не менше ніж 90%.
Звертаючись до учасників колегії, Галина Пастух наголосила на персональній відповідальності керівників відділів та управлінь освіти за стан реалізації положень обласної програми "Центральний регіон – 2015" у галузі освіти, зокрема, щодо облаштування у навчальних закладах внутрішніх туалетів, максимального охоплення дітей позашкільною освітою та вирішення питань, пов’язаних з правопорушеннями серед дітей та молоді, адже за цим показником наш регіон має найгірші показники у державі.
– Закликаю вас активно включитися у процес та хочу попередити, що ми не чекатимемо результатів вашої роботи до 1 вересня, а проведемо моніторинг та зробимо відповідні висновки вже за результатами першого кварталу нинішнього року. Це ваша робота і ваша відповідальність, – наголосила Галина Пастух.
Також вона торкнулася питання оптимізації навчальних закладів у рамках реформування освітньої галузі.
Галина Пастух навела приклад із загальноосвітнім навчальним закладом №2 села Злинки Маловисківського району, де виник конфлікт між батьками учнів та керівництвом районної освіти – у зв’язку з перепрофілюванням навчального закладу у дитячий садок.
– Після звернення жителів Злинки на "гарячу лінію" та мого особистого втручання у ситуацію, вдалося вирішити подальшу долю закладу. Враховуючи численні побажання батьків у приміщенні школи одночасно функціонуватимуть і загальноосвітній заклад І – ІІІ ступенів, і дитячий садочок, – зазначила Галина Пастух.
– До вирішення питання оптимізації навчальних закладів необхідно ставитися вкрай виважено та грамотно. Якщо приймати відповідальне рішення щодо оптимізації, то діяти виключно у рамках законодавства та неодмінно з урахуванням побажань та інтересів місцевих громад, – підкреслила заступник голови ОДА.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:00, 20 грудня
16:51, 19 грудня
1
13:46, 20 грудня
7
09:55, Сьогодні
3
09:55, Сьогодні
4
live comments feed...