20:00, 19 лютого 2013 р.
У Кіровограді створять історико-культурний заповідник «Старий Єлизавет»
Мережа закладів культури Кіровограда системи налічує 30 закладів.
Як повідомила під час наради міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів міської ради начальник відділу культури і туризму Анна Назарець, у безпосередньому підпорядкуванні відділу знаходяться 11 закладів, серед яких: Кіровоградська міська централізована бібліотечна система, яка включає центральну міську бібліотеку та 19 бібліотек-філій, Кіровоградська музична школа № 1 ім. Г.Г. Нейгауза, Кіровоградська музична школа № 2 ім. Ю.С. Мейтуса, Кіровоградська музична школа № 3, Кіровоградська музична школа № 4, Кіровоградська дитяча школа мистецтв, Кіровоградська дитяча художня школа ім. О.О. Осмьоркіна, Кіровоградський художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна, Кіровоградський літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого, музей музичної культури ім. К.Шимановського та будинок культури Масляниківки.
Існуюча розвинена мережа публічних бібліотек, відзначила Анна Назарець, надає інформаційні послуги всім верствам населення, задовольняє потреби міста в бібліотечному обслуговуванні та забезпечує доступ користувачів до мережі Інтернету і до публічного центру регіональної інформації, який висвітлює роботу органів місцевого самоврядування. Так, у 2013 році, міська централізована бібліотечна система, як переможець 1 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів у рамках програми «Бібліоміст», подала власний проект для участі у конкурсі. У разі перемоги міська централізована бібліотечна система отримає набір обладнання для організації безкоштовного доступу до Інтернету для користувачів бібліотек, а саме: 10 комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням, багатофункціональні пристрої, маршрутизатори з доставкою та встановленням обладнання. Окрім цього, Радою міжнародних та наукових досліджень та обмінів буде надана технічна підтримка бібліотекам, на базі яких буде організований вільний доступ до зарубіжних матеріалів з бібліотечної справи, консультації місцевих та закордонних спеціалістів зі структурного розвитку. Також, бібліотекарі пройдуть навчання в обласному тренінговому центрі.
В школах естетичного виховання міста Кіровограда навчається 2092 учні (28,4% від загальнообласного показника (7355).
Викладачі та учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів - активні учасники Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів. Так, в січні 2013 року, відділом культури і туризму спільно з Департаментом культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації на базі Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.С. Мейтуса та Кіровоградського музичного училища проведений Фестиваль-конкурс української академічної музики пам’яті видатного єлисаветградця, композитора Юлія Мейтуса «Кlassik- proekt ». Унікальність цього мистецького проекту полягає в єднанні декількох поколінь кіровоградців у творчих заходах для пізнання музичної спадщини рідного краю, приверненні уваги до міста Кіровограда, як центру культурологічних подій, відзначенні у державі 110-річниці з дня народження Ю.С.Мейтуса - композитора, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, фундатора української опери ХХ століття, видатного майстра вокальної мініатюри та залученні українських композиторів сучасності до співпраці, розвитку мистецьких досліджень культурної спадщини краю, виявленні творчих здібностей дітей та молоді. Надзвичайною подією стала для нашої молоді і зустріч з відомими українськими науковцями, професором музичної академії Маріанною Копицею–Карабиць та нашою землячкою Іриною Сікорською.
З 11 по 14 квітня 2013 року на базі Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г.Г. Нейгауза та Кіровоградського музичного училища пройде Міжнародний фестиваль-конкурс молодих піаністів «Нейгаузівські музичні зустрічі» в рамках якого буде проведена Міжнародна конференція та низка заходів, пов’язаних з відзначенням 125-річчя з дня народження Генріха Нейгауза. До міста Кіровограда прибудуть доктор філософії, викладач Королівського університету Галина Кротерс (Белфаст, Великобританія), учениця Генріха Нейгауза Маргарита Федорова (Москва, Росія), асистент професора музичної академії ім. Ф. Нововейського Станіслав Дзевецькі (м. Бидгощ, Польща), Заслужений артист України Йожеф Єрмінь (м. Львів, Україна), Заслужений артист України Юрій Кот (м.Київ) та можливо внук Генріха Нейгауза (Ізраїль).
Також творчі колективи шкіл естетичного виховання планують взяти участь в Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Слов’янський вінець» (Болгарія), Міжнародному конкурсі «Золота ліра» (Дніпропетровськ), Міжнародному фестивалі «Симпатії Європарків» (Франція).
В травні 2013 року спільно з об’єднанням поляків Кіровоградщини «Полонія» планується провести Всеукраїнський етнофестиваль на возах та в жовтні ХІ Міжнародний музичний фестиваль ім. Кароля Шимановського до 150-річчя від дня народження Фелікса Блуменфельда – єлисаветградця, видатного композитора, піаніста, диригента.
5 лютого 2013 року в Кіровоградському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого спільно з обласною організацією Національної спілки краєзнавців України та обласним інститутом післядипломної освіти імені Василя Сухомлинського проведені VІ обласні краєзнавчі Куценківські читання до 60-річчя від дня народження літературознавця, доктора філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Леоніда Васильовича Куценка та 20-м роковинам смерті письменника, краєзнавця Миколи Смоленчука.
Протягом 2013 року відділом культури і туризму планується провести масові заходи, які спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу відповідно до затвердженого календарного плану, а саме: проводи зими-Масляна, 199-а річниця з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 27-а річниця аварії на ЧАЕС, 68-а річниця Перемоги у Великій Вітчизняній війні, День Конституції України, День незалежності України та День державного прапора, 259-а річниця з дня заснування міста Кіровограда, День визволення України, туристичні автобусні та тролейбусні екскурсії за кількома маршрутами такими, як: «Військове минуле і сьогодення», «Тролейбусна екскурсія містом», «Кіровоград авіаційний», «Розвиток машинобудування та технічної освіти в Єлисаветград-Кіровограді», взяти участь у Всеукраїнському «Параді вишиванок», Всеукраїнському святі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» та туристичній ярмарці «Кіровоградщина запрошує - 2013».
Анна Назарець наголосила, що пріоритетними напрямками розвитку галузі на 2013 рік в рамках виконання Програми «Центральний регіон 2015» є:
1. Забезпечення покращення умов культурно-естетичного розвитку та відпочинку кіровоградців та гостей міста шляхом:
проведення капітальних ремонтів будівлі музичної школи № 1 ім. Г.Г. Нейгауза, будівлі Кіровоградського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого, будівлі Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О. Осмьоркіна, Кіровоградського художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, Будинку культури Масляниківки.
2. Продовження роботи щодо створення «Історико-архітектурного заповідника «Старий Єлисавет», до якого входитиме фортеця Святої Єлисавети та інші об’єкти, а саме:
клопотати перед Міністерством культури України про погодження питання створення історико-архітектурного заповідники «Старий Єлисавет» на території пам’ятки національного значення – фортеці Святої Єлисавети;
надати пропозиції Комунальному підприємству «Агентство розвитку міста Кіровоградської міської ради» щодо залучення інвестиційних коштів для організації та розвитку Заповідника та реалізації Програмних заходів;
дотримуватись чинного законодавства з питань збереження та охорони об’єктів культурної спадщини.
3. Ініціювання питання щодо розміщення туристичної картосхеми центральної частини міста на сіті-лайтах та продаж туристичної карти м. Кіровограда через відділення «Укрпошти».
4. Сприяння розширенню ринку для місцевих виробників сувенірної продукції та створення більш сприятливих умов для реалізації продукції постійнодіючої виставки-ярмарку творчих робіт «Алея майстрів».
5. Створення сприятливих умов для розвитку поліграфічно-видавничої сфери та розширення мережі книгорозповсюдження в місті, підтримки місцевих авторів, розвиток і підтримка читацької культури, видання історично-краєзнавчої та дитячої літератури.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:20
24 грудня
19:00
22 грудня
ТОП новини
Оголошення
12:00, 20 грудня
07:53, Сьогодні
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
07:53, Сьогодні
live comments feed...