14:49, 3 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Україна не погоджується на запропоновані бойовиками списки на обмін
Проросійські бойовики на Донбасі запропонували список українців, яких можуть звільнити у межах обміну. Майже усі в цих списках – цивільні мешканці окупованих територій, яким "пришили" шпигування чи диверсійну діяльність. Втім українська влада не має наміру погоджуватися на такий обмін.
Про це повідомляє 24 канал, передає 0522.ua.
Згідно з повідомленням, Україна вже ознайомилася із запропонованим списком, але поки не збирається з ним погоджуватися. Відтак робота щодо узгодження списків ще продовжується.
Проросійські бойовики на Донбасі 02 квітня запропонували українській владі списки утримуваних ними людей, яких вони готові відпустити у межах обміну.
Обидва списки – окремо від луганських і донецьких бойовиків – разом включають лише 19 людей. Крім того, там майже немає військовополонених. Більшість людей у списку – студенти або пенсіонери, яких бойовики звинуватили у "шпигунстві на користь СБУ".
Люди, яких утримують донецькі бойовики:
- Алакоз Олександр Федорович, дата народження – 26 липня 1991 року;
- Гриненко Микола Миколайович – 9 червня 1998 року;
- Ілюхін Микола Вікторович – 25 листопада 1959 року;
- Карась Володимир Володимирович – 29 червня 1968 року;
- Костєв Євген Ігорович – 5 травня 1980 року;
- Помеляйко Олександр Володимирович – 21 вересня 1986 року;
- Садовський Олександр Петрович – 12 травня 1976 року;
- Шайдов Віктор Анатолійович – 27 жовтня 1970 року.
Список утримуваних луганськими бойовиками:
- Желдак В. А.
- Можаєв В. В.
- Миронич С. В.
- Полозов Н. Н.
- Попова А. А.
- Русинов С. В.
- Сливка І. Д.
- Сливка А. Д.
- Табачний А. Е.
- Штиль А. П.
- Яковенко А. А.
Жодної інформації про цих людей у вільному доступі практично немає. Вдалося знайти щось на кшталт того, що, наприклад, Олександр Алакоз станом на 2015 рік навчався у Донецьку. Там він і народився.
Ще один полонений Віктор Шайдов – український боєць, якого захопили у полон у травні 2019 року. Він разом з побратимами вирішили скоротити маршрут біля КПВВ "Новотроїцьке" і бойовики захопили усіх 8 у полон.
З цього можна зробити висновок, що ті, кого бойовики наразі готові обміняти – здебільшого цивільні, які опинилися у підвалах. Військовополонених у списках практично немає.
Що відомо про підготовку чергового обміну полоненими?
Про це було домовлено ще під час нормандської зустрічі у грудні 2019 року. Тоді Україна і Росія домовилися, що до наступної зустрічі обміняють полонених за форматом усіх на всіх. Наприкінці року відбувся один великий обмін полоненими з бойовиками, у межах якого додому повернулися 76 українців. З того часу у Мінську обговорюється підготовка наступного обміну.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:00, 20 грудня 2024 р.
10:31, 10 січня
10:36, 3 січня
10:36, 3 січня
10:36, 3 січня
live comments feed...