09:21, 24 січня 2020 р.
Надійне джерело
У Знам’янці виявлений випадок захворювання на сказ у лисиці
21 січня, у Знам'янці, поблизу пішохідного мосту, було помічено лисицю з невластивою агресивною поведінкою.
Про це інформує Знам’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, передає 0522.ua.
З метою захисту життя та здоров’я людей від ризиків, що виникають у результаті хвороб, які переносяться тваринами та враховуючи складну епізоотичну ситуацію по сказу в Україні та Знам’янському районі державною надзвичайно протиепізоотичною комісією при Знам’янському міськвиконкомі прийнято рішення провести умертвіння підозрілої на сказ тварини.
22 січня Кіровоградською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби було підтверджено захворювання лисиці на сказ. Оскільки хвора тварина мала контакт з безпритульними тваринами просимо звернути увагу на можливу небезпеку та уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами.
Що необхідно знати про сказ і як захиститися населенню від нього?
Сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через покуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.
Як діяти людям, яких покусала тварина?
Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу.
У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу. Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного працівника, який протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу, буде проводити клінічний огляд тварини.
Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню. Особливо звертаємо увагу людей, які з власної доброти беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе додому. Перед тим, як зважитися на такий важливий крок, для власної безпеки її потрібно доставити у ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
15 січня
17:50
15 січня
ТОП новини
Оголошення
12:00, 20 грудня 2024 р.
10:31, 10 січня
09:47, 10 січня
10:31, 10 січня
10:31, 10 січня
live comments feed...