12:20, 13 грудня 2019 р.
Надійне джерело
У трьох громадах Кіровоградщини працюватимуть над запровадженням прозорої системи розподілу шкільних фінансів
У двох новоутворених об’єднаних територіальних громадах та одному з найбільших міст Кіровоградщини працюватимуть над запровадженням прозорої системи розподілу коштів місцевих бюджетів для потреб шкіл.
Про це повідомляє КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, передає 0522.
Це одна із цілей проєкту “Реформа освіти під громадським контролем”, який найближчі півроку втілюватиме КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” на території Кіровоградської області.
У фокусі проєкту - Новоукраїнська, Тишківська об’єднані територіальні громади та місто Олександрія. Громадські активісти працюватимуть як з представниками органів влади та комунальними закладами освіти в частині проведення громадської експертизи їхньої нормативної бази, напрацювання рекомендацій щодо їх вдосконалення та затвердження, так і навчатимуть журналістів, активістів місцевих організацій і членів батьківських комітетів контролювати використання освіти у сфері фінансів.
У більшості ОТГ Кіровоградської області відсутній зрозумілий, унормований механізм отримання школами фінансування з місцевого бюджету, недостатній або відсутній з боку громадськості та ЗМІ контроль за розподілом цих фінансів. Як наслідок, маємо емоційні протистояння між батьками і школою, недовіру до місцевих органів влади, що призводить до соціальних збурень. Водночас для сфери освіти традиційною є ситуація недофінансування, тому освітнім закладам та профільним відділам в органах влади треба в умовах існуючого законодавства шукати можливості для стабільного і збереження якісного надання освітніх послуг населенню. Одним із таких шляхів є запровадження фінансової автономії закладів, - розповідає голова КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Алла Волошина. - Ми не маємо перед собою завдання когось показати у поганому чи хорошому світлі або провести ще одну строгу інспекцію. Наша ціль - створення якісних умов для зростання щасливих та освічених дітей, які стануть успішним майбутнім нашого регіону.
У рамках проєкту передбачено проведення дводенної школи для журналістів, громадських активістів, батьків для запровадження у громадах дієвого механізму наповнення шкільних кошторисів і контролю за їх ефективним витрачанням. Для привернення уваги суспільства до теми фінансової автономії загальноосвітніх навчальних закладів активісти проєкту пропонують журналістам ЗМІ Кіровоградської області звернути увагу у своїх матеріалах на тему фінансів в освіті й позмагатися за отримання грошової винагороди.
Ми очікуємо, що через півроку громади, з якими ми працюємо, винесуть питання автономізації освітніх закладів на розгляд місцевих депутатів. Ми також маємо на меті розробити мініпосібник із рекомендаціями для стейкхолдерів щодо впровадження фінансової автономії шкіл в ОТГ та прозорості шкільних бюджетів, - додає Алла Волошина.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:24
9 січня
ТОП новини
Оголошення
12:00, 20 грудня 2024 р.
10:36, 3 січня
10:36, 3 січня
10:36, 3 січня
09:47, 10 січня
live comments feed...