• Головна
  • Кропивницький: “Торпеду” УЗЕ відправили під домашній арешт
18:17, 12 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Кропивницький: “Торпеду” УЗЕ відправили під домашній арешт

Кропивницький: “Торпеду” УЗЕ відправили під домашній арешт

Представницю рекламного підприємства, яка за версією прокуратури й СБУ, намагалася підкупити заступника голови Великосеверинівської сільської ОТГ, суд відправив під домашній арешт.

Про це повідомляє  Без Купюр, передає 0522.

В СБУ повідомили, що підозрювана пропонувала чиновнику хабар за розміщення рекламних білбордів на території Кропивницького району.  Він заявив про це до правоохоронних органів, які з допомогою прихованої зйомки зафіксували передачу йому 600 доларів. Було з’ясовано, що підозрювана співпрацювала з іншим правоохоронним органом – управлінням захисту економіки Нацполіції, була таким собі агентом-хабародавцем (на сленгу – «торпеда»).

Дивним чином після передачі грошей жінка зникла з місця події. СБУ оголосила її у розшук, наполягаючи, що йшлося про викриття підкупу посадової особи. Після того, як фото Ольги Володимирівни Петрової облетіло ЗМІ, посилання на файл про її розшук зникло з сайту СБУ.

"Торпеду" УЗЕ відправили під домашній арешт і зобов'язали носити електронний браслет - 1 - Корупція - Без Купюр

"Торпеду" УЗЕ відправили під домашній арешт і зобов'язали носити електронний браслет - 1 - Корупція - Без Купюр

За тиждень після цих подій жінка з адвокатом з’явилися до суду. 2 жовтня суддя Кіровського райсуду Євген Завгородній розглянув клопотання прокуратури про обрання їй запобіжного заходу на час досудового розслідування у вигляді тримання під вартою. 

Як ідеться в матеріалах ухвали суду, що оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, підозрювана заперечила щодо тримання під вартою, оскільки виховує малолітню дитину, має сталі соціальні зв’язки, слідству не перешкоджає і не переховується.

Суд зазначив, що вказані обставини переконують у достатньому рівні репутації підозрюваної. Також суддя, вочевидь, пристав на аргументи підозрюваної, що одразу після оборудки з хабарем (поки не стверджуємо, хто був у ньому зацікавлений більше), вона оперативно поїхала відпочивати.

Принаймні в ухвалі сказано, що «прокурор не спростував доводів підозрюваної про її тимчасову відсутність на відпочинку в іншому місті. Долучені до клопотання додатки не переконують про свідоме ухилення підозрюваної від сторони обвинувачення». Оскільки матеріали негласних слідчих розшукових дій знаходяться в СБУ, знищити вона їх не зможе, свідки опитані й від них не надходило заяв про погрози, суд вирішив, що утримання жінки під вартою буде порушенням права на опіку та виховання малолітньої дитини.

Крім цього, суд дослідив «агентську» складову справи. Мовляв, Петрова діяла не як пересічний громадянин, а мала статус учасника кримінального провадження, залученого для проведення негласної слідчої дії. Суддя наголосив, що саме на працівника правоохоронного органу, який проводить операцію, покладається роз’яснення залученій особі недопустимості провокації чи підбурювання до злочину. Оскільки прокурор не перевірив цю інформацію, не допитав дотичних до справи посадовців, суд ухвалив, що це є суттєвим фактором щодо обрання запобіжного заходу.

У результаті, суд відправив Петрову під «нічний» домашній арешт на 49 днів, зобов’язав носити електронний засіб контролю, здати закордонний паспорт та інше.

Щодо кримінального провадження, у якому Петрова була чи то викривачем, чи провокатором, з судової ухвали Ленінського райсуду від 23 вересня відомо, що справу розслідує відділ поліції за процесуального керівництва військової прокуратури Кіровоградського гарнізону. Провадження зареєстроване 28 серпня. Згідно з його фабулою, чиновники Великосеверинівської сільської ОТГ – голова і заступник, вимагали за погодження розміщення бордів 1800 доларів. Нібито жінка за дорученням роботодавця – ТОВ ВКФ «Енергобудпроект», мала знайти вигідні місця для розміщення рекламних площ. Під час погодження питання з головою ОТГ і його заступником, Петрова показала на карті бажані ділянки. Посадовці не заперечували й озвучили, які документи треба підготувати, але буцімто попросили підприємицю додатково розробити проєкт на ще один борд для потреб громади. Та відмовила, адже утримання щита лягло б на фірму.

За версією Управління захисту економіки, яку вони озвучували в суді, просячи про арешт речових доказів, заступник голови ОТГ запропонував оформити рекламну конструкцію на когось зі знайомих, а підприємство мало б відшкодувати вартість робіт – 45 тис. грн.

Йшлося про вимагання грошей у цій справі, чи свідому провокацію, стане відомо за результатом розгляду справи у суді. Звісно, якщо обвинувальний акт туди потрапить. Принаймні вже зараз відомо, що обраний запобіжний захід Петрова оскаржуватиме в Апеляційному суд.

"Торпеду" УЗЕ відправили під домашній арешт і зобов'язали носити електронний браслет - 2 - Корупція - Без Купюр

"Торпеду" УЗЕ відправили під домашній арешт і зобов'язали носити електронний браслет - 2 - Корупція - Без Купюр

Нагадаємо також, що жінка представляла підприємство, власник якого вже неодноразово потрапляв до уваги ЗМІ в контексті справ про вимагання хабарів. Це може свідчити про його постійну залученість до роботи правоохоронців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #торпеда #УЗЕ #хабар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...