Горошок є єдиним овочем, насіння якого також можна вживати в сирому вигляді. Найсмачнішим є зелений горошок, прямо зі шкаралупи або відварений, у супроводі моркви. Смакові цінності гороху, запропонованого на сайті https://goldexim.net/ua/category/peas роблять вживання горошку чистим задоволенням, саме тому експорт та оптова торгівля горохом сьогодні популярні серед вегетаріанців.

Зелений горошок - це незріле насіння гороху звичайного, що належить до родини бобових. Його вирощують таким чином, що він може перелазити по опорах за допомогою липких вусів. У нашій країні горох можна зустріти як дикий антропофіт, або у вигляді культурної рослини.

Зелений горошок родом з Тибету, улюбленець короля-сонця

Зелені кульки ростуть у дикому вигляді в Південно-Західній Азії і мають історію, яка оцінюється в 10 000 років. Користь зеленого горошку вперше виявили китайці та жителі Індії. До Європи він потрапив у середні століття, але лише на рубежі 16-17 століть він став популярним доповненням до багатьох страв, коли картопля ще не була відома. Своєю репутацією зелений горошок зобов'язаний Людовіку XIV, який любив цей овоч.

На початку 20 століття консервований горох став надзвичайно популярним, але процес пастеризації позбавив овоч його інтенсивного зеленого кольору. Повсюдно поширені заморожені продукти, пізніше стали кращим способом продовжити їх свіжість. Сьогодні ми цінуємо користь від споживання свіжого зеленого горошку.

Зелений горошок як джерело вітамінів молодості і заліза

Зелений горошок забезпечує нас помірною кількістю калорій (100 г дорівнює 80 ккал). Завдяки високому вмісту білка (5 %) і вуглеводів (10 %) овоч популярний у вегетаріанській дієті. Зелений горошок приховує значний набір вітамінів : вітамін А, вітаміни групи В (вітамін B1, B2, B3, B5, B6 і B9), вітамін C, E і K. Ви також знайдете в ньому цінні мінеральні солі - цинк, фосфор, магній, марганець, молібден, калій, селен, натрій, кальцій і залізо.

Зелений горошок запобігає остеопорозу

Завдяки численним науковим дослідженням ми знаємо, наскільки важливий вітамін К у процесі засвоєння кальцію. Якщо в організмі недостатньо цієї амінокислоти, навіть якщо вживаємо продукти, багаті кальцієм, ми можемо відчути наслідки його дефіциту. А 150-грамова порція зеленого горошку містить майже половину добової потреби у вітаміні К, завдяки чому наші кістки можуть отримувати макроелементи, необхідні для їх правильної структури, і знижується ризик остеопорозу.