Допоміжні репродуктивні технології - це
ДРТ – допоміжні сучасні репродуктивні технології, тобто це величезний комплекс заходів, які допомагають відновити репродуктивну функцію людини. Дуже важливо розуміти, що це не тільки ЕКЗ, а набагато більше.
У арсеналі лікаря репродуктолога є багато методів, завдяки яким він зможе допомогти вам стати батьками. Обрати той, що допоможе саме вам, він зможе після ретельного обстеження. Можна сказати, що вже саме з діагностування починається перший етап лікування.
Якщо виявиться, що відхилення у роботі репродуктивної системи незначні і їх можна відкоригувати медикаментозно, лікар призначить вам відповідне лікування. Дуже часто саме так і трапляється. Тобто, завагітніти можна при своєчасній діагностиці на начальному етапі розвитку проблеми. Найчастіше це відбувається при чоловічому безплідді. Відновлення якості сперматогенезу відбувається протягом 2-4 місяців і пара вагітніє природним шляхом.
Якщо причини більш складні, то може бути запропоновано більш складне втручання. Наприклад, відновлення прохідності маткових труб чи відновлення стану матки. Ці процедури потребують хірургічного втручання. Але це нескладні та малоінвазивні операції, відновлення після яких відбувається дуже швидко. А після відновлення теж може наступити природна вагітність.
У деяких випадках застосовують ВМІ (внутрішньоматкову інсемінацію). Цей метод ДРТ дуже схожий з природним заплідненням, але при ньому сім’яна рідина потрапляє у матку за допомогою лікаря. Репродуктолог робить це спеціальнім катетером. Це безболісно та ефективно. Використовують ВМІ при деяких відхиленнях сперматогенезу, цервікальному факторі безпліддя, фізіологічних особливостях чи несумісності партнерів (з’ясовується завдяки аналізам).
Штучне запліднення ЕКЗ
Тільки у складних випадках, парі буде запропоновано екстракорпоральне запліднення. Цей метод має максимальну ефективність при сучасному лікуванні безпліддя. При цьому, варіантів протоколів ЕКЗ дуже багато і кожен з них обирається індивідуально, з урахуванням усіх факторів захворювання.
Ось декілька варіантів протоколів ЕКЗ:
- ЕКЗ у природному циклі без стимуляції овуляції
- ЕКЗ з медикаментозною стимуляцією суперовуляції
- ЕКЗ з сегментацією цикла
- ЕКЗ з використанням донорських клітин.
Варто зазначити, що ЕКЗ робиться з використанням методу ІКСІ (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда у яйцеклітину). Тобто, лікар ембріолог під мікроскопом, за допомогою спеціальної голки, вводить один відібраний сперматозоїд у яйцеклітину. Після чого починається розвиток нового життя в умовах спеціального інкубатора. А вже на п’яту добу ембріончик буде перенесений до організму мами.
Також до ДРТ відносяться такі важливі методи як преімплантаційне генетичне тестування, PESA, TESE, PICSI, лазерний хетчінг, кріозберігання клітин та інше. Детальніше про них вам розповість репродуктолог на консультації, якщо вони вам будуть потрібні.
У заключенні хочемо наголосити на тому, що варто звернутися до репродуктолога якомога скоріше при виникненні проблем з можливостями завагітніти. Бо саме час є найголовнішим фактором у цьому питанні. А ідеальним буде профілактичне звернення до лікаря, це допоможе вам більш раціонально планувати своє життя та підтримувати здоров’я.
За матеріалами: https://ladaclinic.ua/uk/