Фахівці USAID вивчали стан боротьби з туберкульозом на Кіровоградщині

Заступники голови обласної державної адміністрації Віта Атаманчук та Сергій Коваленко зустрілися з представниками проекту USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні".

Під час зустрічі вони обговорили заходи, що реалізуються в нашій області по боротьбі з туберкульозом.
Американських фахівців, зокрема, зацікавило питання щодо можливості застосування практики переходу хворих, які мають неважкі форми туберкульозу, зі стаціонарної форми лікування на амбулаторну, адже подібна практика доволі розповсюджена за кордоном і дозволяє мінімізувати контакти легко хворих з тими, хто має тяжкі форми туберкульозу, та відповідно, виникнення мультирезистентних форм туберкульозу.
Сергій Коваленко відзначив, що нинішнього року обласна влада одним із пріоритетних напрямків визначила підтримку медичної галузі, і також приділятиме першочергову увагу боротьбі з туберкульозом.
Проте, як відзначив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Олег Рибальченко, на сьогодні ще гостро відчувається брак лікарів, у тому числі, кваліфікованих фтізіатрів. За його словами, медичні заклади області потребують близько 1300 медичних працівників. Тому, велика увага приділятиметься й підготовці медичного персоналу.
Також Олег Рибальченко відзначив, що усі хворі на туберкульоз забезпечені необхідними ліками. Зокрема, завдячуючи благодійним організаціям та волонтерам, які закуповують для хворих туберкулін та препарат БЦЖ.