На сигнали про замінування правоохоронні органи, підрозділи служби з надзвичайних ситуацій реагують швидко та оперативно.
В разі надходження подібних повідомлень правоохоронці відкладають усі нагальні справи і негайно прямують до «замінованого» об’єкту, адже в першу чергу справа стосується життя і здоров'я громадян. Зловмисники, які жартуючи відволікають від роботи велику кількість людей не розуміють, що за їхні необдумані вчинки передбачена кримінальна відповідальність, що доводить ряд кримінальних справ, які порушили працівники міліції Кіровоградщини за останні роки відносно осіб, що надали хибні повідомлення про замінування.
Загалом, завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності є суспільно небезпечним діянням, воно є по суті завідомо неправдивим повідомленням про акт тероризму та порушує нормальний ритм життя громадян, вносить елементи дезорганізації у функціонування підприємств, установ та організацій, а також відволікає певні сили і засоби від виконання їх обов'язків, та заподіює істотну майнову шкоду.
Тому, вкотре нагадуємо охочим пожартувати, що за вказаний злочин, згідно зі статтею 259 КК України, передбачена кримінальна відповідальність у виглядіпозбавлення волі на строк від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Прес-служба У ДСНС в області