На захід прийшли учні різного віку, тут вони малювали, співали, принесли подарунки та листівки і навіть робили коротенькі вистави для захисників. Наймолодшим був хлопчик у 5 класі, який і зіграв роль святого Миколая. Про це повідомили на сторінці ЦМКЛ.
«В школі ми часто проводимо акції допомоги для військових, працюємо спільно на перемогу. Це для нас є пріоритетом. Ідея відвідин поранених у нас виникла дуже давно, тому домовлялись спільно з медиками, щоб діти принесли сьогодні крихту свого світла для людей, які віддають усе заради їхнього майбутнього», - говорить заступниця директора з виховної роботи, вчителька історії Юлія Луцишин.
Вчителька відзначає, що в Україні вже сформоване покоління патріотів: «Я викладаю історію 13 років. Бог і Україна понад усе – цим ми наповнюємо серця наших дітей. Зараз багато наших випускників перебувають на фронті, ми з ними спілкуємось, підтримуємо і допомагаємо чим можемо. Також воюють батьки учнів ліцею. Тому тема війни нам є дуже болючою і близькою водночас. На кожному уроці і під час молитви згадуємо тих, завдяки кому ми зараз є тут».
Учениця 9 класу Поліна каже, що вони постійно допомагають тим, хто у потребі: «До свята Миколая ми відвідували і дітей-сиріт. Сьогодні дуже радію, що прийшли до військових. Надіюсь, що розмальована мною футболка принесе комусь із них радість».
Задоволені та щасливі від спілкування зі школярами і самі захисники України.
«Я дуже позитивно ставлюсь до таких заходів. Діти не такі як дорослі, їхній внутрішній світ часто цікавіший. Дорослі хочуть бути крутими дорослими, але їм це в деякій мірі зарано і непотрібно. Деколи у простоті варто подивитись на все очима дитини і повернутись до дитинства», - говорить військовослужбовець Андрій.
Організаторами заходу стали фахівці з реабілітації ЦМКЛ. Ініціювала проведення арт-терапії психолог ЦМКЛ Христина Бенько. Завідувач відділення Михайло Кобзей переконаний, що військовим потрібно зцілювати не тільки бойові, але й духовні рани. Це сприятиме їхньому швидшому одужанню, відновленню та поверненню до повноцінного життя. Також медики відзначають, що реабілітація пацієнтів (військових в тому числі) відбувається швидше та ефективніше, коли вони мають необхідну любов і підтримку в своїх сім’ях, родинах та серед друзів.
«Адже тоді людина не перебуває у повному відчаї і не робить катастрофи з ситуації, яка склалась у її житті, а готова прийняти наслідки хвороби чи травми, навчитись з ними справлятись і жити щасливо», - говорять у відділенні реабілітації та відновного лікування ЦМКЛ.
Директор лікарні Тарас Масляк переконаний, що суспільство сьогодні має докласти всіх зусиль для адаптації ветеранів: «Це є нашим обов’язком перед людьми, які постраждали через цю війну. Нам вже потрібно думати про працевлаштування ветеранів, над їхніми можливостями для реалізації у мирному житті. Важливим є також і безбар’єрний простір. А також вміння кожного правильно підійти до ветерана, ввічливо спитати про допомогу чи просто мовчки поставити руку на серце на знак поваги і подяки».
Повідомляє blitz.if.ua