Якщо Україна погодиться на «поганий мир», Росія через 10−15 років атакує Європу — глава розвідки Чехії

Українські військовослужбовці ведуть вогонь російськими військами (Фото: REUTERS/Viacheslav Ratynskyi)
Українські військовослужбовці ведуть вогонь російськими військами (Фото: REUTERS/Viacheslav Ratynskyi)

Глава Служби безпеки та інформації Чехії Міхал Куделка попередив союзників, що тиск на Україну, який змушує її піти на значні поступки заради припинення війни, лише заохотить Кремль.

Про це він сказав в інтерв'ю Bloomberg.

«Росія витратить, можливо, наступні 10−15 років на те, щоб оговтатися від величезних людських і економічних втрат і підготуватися до наступної мети — Центральної та Східної Європи», — сказав Куделка, додавши, що Росія сприйме «погану мирну угоду» як перемогу.

Він також заявив, що міжнародне право вимагає від Росії вивести всі війська з України, повернути їй окуповані території і виплатити репарації, однак останнім часом Київ «опинився під тиском» і змушений розглядати інші варіанти посадити російського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів.

Володимир Фесенко
Переговори з РФ будуть. Які умови висуне Україні Трамп

За словами Куделки, повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році має нагадати Заходу, що Росія є «імперською наддержавою з імперськими бажаннями» і «абсолютно зневажливо ставиться» до своїх військових втрат і смертей цивільного населення.

Він також додав, що Чехія також є «мішенню» для російської гібридної війни, яка складається з шпигунства, кібератак, дезінформації та підривної діяльності.

Глава чеської розвідки також відкинув занепокоєння про те, що адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа може послабити співпрацю між США та Європою у сфері безпеки та розвідки.

Фредерік Кемп
Китай, Росія, Іран і Північна Корея. Що планує робити Трамп

«Я працював з нашими американськими партнерами за президента Трампа і раніше, і це було дійсно чудово… Те ж саме відбувається і зараз, за президента Байдена. І я на 100% переконаний, що це буде так само добре і під час другого терміну Трампа», — підкреслив Куделка.

Він закликав Захід не наражати себе на нові загрози безпеці і економічну залежність, коли вони відновлять ділові і дипломатичні відносини з Росією в майбутньому додавши, що Росія є «агресором, який розуміє лише силу», і результат війни визначатиме ймовірність майбутнього глобального конфлікту за безпосередньої участі НАТО.

«Якщо Росія зіткнеться з сильною країною або сильним альянсом, вона зробить розрахунок, що з нею не варто зв’язуватися… Якщо ж, навпаки, Росія дійде висновку, що війна в Україні себе виправдала, що європейські країни слабкі, а НАТО бракує єдності, тоді вона може спробувати щось нове», — сказав Куделка.

«Мирний план» Трампа для України — що відомо

6 листопада видання The Wall Street Journal повідомило, що радники Дональда Трампа висунули різні версії плану фактичного заморожування лінії фронту в Україні. Одна з них передбачає відмову України від вступу до НАТО протягом 20 років.

За даними видання, цей план передбачає заморожування лінії фронту і створення 800-мильної демілітаризованої зони (майже 1300 км). Крім того, він передбачає залишити Росії приблизно 20% території України, які країна-агресор захопила.

7 листопада повідомлялося, що в Офісі президента України засумнівалися в достовірності цього плану.

«Загалом можна сказати, що справжні плани президентів навряд чи анонсуються в газетах. А російських вкидань у газетах завжди багато», — коментував публікацію радник президента України з комунікації Дмитро Литвин.

Видання The Economist повідомило, що офіційні особи в Україні спираються на два публічні формулювання «мирного плану» Дональда Трампа.

Зі свого боку видання The Telegraph повідомляло, що план Трампа може передбачати розміщення європейських і британських військ у 1200-кілометровій буферній зоні між російською та українською арміями.

24 листопада британське видання The Guardian повідомляло, що в оточенні Трампа є люди, які можуть умовити його вести переговори з Україною на умовах російського диктатора Володимира Путіна — якщо РФ погодиться розірвати стратегічне партнерство з Китаєм.

Інформує nv.ua