В Україні уряд працює над створенням мережі центрів, у яких люди з гострим та хронічним болем зможуть отримати фахову медичну допомогу.
Створення такої мережі анонсували на сайті Міністерства охорони здоровʼя. Зазначається, що вони зʼявляться в різних містах країни.
Такі центри не тільки надаватимуть медичну допомогу, а й слугуватимуть базами, на яких проводитимуть навчання для мультидисциплінарних команд лікарів.
«На першому етапі у цих центрах відкриють кабінети діагностики та інвазивного лікування, паралельно з чим буде навчання фахівців для забезпечення високого рівня медичної допомоги», — йдеться у повідомленні МОЗ.
Так в Україні впровадять сучасні підходи допомоги людині з болем, використовуючи досвід інших країн. Підхід буде комплексний і включатиме:
- догоспітальний етап,
- госпітальне лікування,
- реабілітація.
Саме лікування включатиме новітні підходи: інфузії кетаміну, катетерні блокади, нервова стимуляція та інші.
«Хронічний біль — поширена проблема серед і військових, і цивільних. Своєчасне та ефективне лікування гострого болю знижує ризик його переходу в хронічний стан, сприяє швидшій реабілітації, зменшує ризики психічних порушень та залежності від опіатів, покращуючи загальне самопочуття пацієнтів», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Порхун.
На своїй Facebook-сторінці посадовець уточнив, що українські лікарі будуть використовувати визнані у світі стандарти оцінки болю — наприклад, шкалу Pain Scores.
Які терміни впровадження цього проєкту, у МОЗ поки не уточнюють.
На запитання «Гречки» директор Кіровоградського департаменту охорони здоровʼя Олег Рибальченко зазначив, що станом на 11 листопада ще невідомо, скільки і коли створять центрів лікування болю на Кіровоградщині.
Нагадаємо, що з 2023 року паліативні пацієнти можуть отримувати знеболювальні за програмою «Доступні ліки».Інформує gre4ka.info