Кіровоградські активісти кампанії на захист ЗНО попереджають вступників про загрози, які можуть чекати на них під час навчання. Фото

3 1 по 11 серпня приймальні комісії вищих навчальних закладів вивішують списки абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на навчання за державний кошт. Тисячі молодих людей по всій Україні перевірятимуть свою наявність у цих списках та подаватимуть до приймальних комісій оригінали документів.

Завдяки активістам кампанії «Проти деградації освіти» майбутні студенти також отримують інформацію про ті загрози, які на них можуть очікувати під час здобуття вищої освіти. Для вдалої здачі іспитів необхідно скористатися послугами репетитор по украинскому языку в Киеве.

В листівках, які активісти роздають біля приймальних комісій, йдеться про норми законопроекту №1187 «Про вищу освіту», авторами якого є народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов, Григорій. Калетнік та Микола Сорока. Цей документ передбачає можливість скорочення кількості студентів, які отримуватимуть стипендії, підвищення вартості контрактного навчання, скорочення держзамовлення,  правил, суттєве обмеження автономії вищих навчальних закладів, повернення вступних іспитів та низку інших антиосвітніх "нововведень".

Ті ж абітурієнти, які не знайшли свої імена у списках, рекомендованих до зарахування, і мають намір повторно складати ЗНО наступного року, дізнались, що 2013 рік може стати останнім роком вступу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Завдяки ще одному освітньому законопроекту - про внесення змін до чинного закону «Про вищу освіту» - Г. Калетніка та його сина депутата-комуніста Ігоря Калетніків, може бути запроваджено корупційну систему вступних іспитів. Виші отримають право проводити вступні іспити за власними вимогами, що призведе до нівеляції ЗНО та стрімкого зростання рівня хабарництва у ВНЗ. Таким чином майбутнім абітурієнтам загрожує втрата можливості прозорого та справедливого вступу до вищих навчальних закладів.

Софія Мельник, студентка: «Якщо цей законопроект буде прийнято то життя студентів стане ще важчим. На приклад, там є норма, що керівництво університету саме вирішує кому і як нараховувати стипендію, тобто керівництво зможе просто економити на студентах. Зможуть відраховувати студентів за порушення будь-яких, встановлених керівництвом університету норм і правил поведінки. Про європейські норми освіти можна буде взагалі забути. Я вже не кажу про бідних абітурієнтів, яким доведеться проходити випробовування спершу на ЗНО, а потім ще й вступні іспити, які відомі своєю корумпованістю.».

Нагадаємо, що кампанія на захист ЗНО була розпочата в червні цього року в рамках більш широкої кампанії «Проти деградації освіти». Листівки з описом загрози нівеляції зовнішнього незалежного оцінювання активісти поширювали під пунктами здачі ЗНО у 25 містах України під вищими навчальними закладами під час вступної кампанії і продовжують інформувати майбутніх студентів протягом першої половини серпня в період подачі оригіналів документів до приймальних комісій ВНЗ.

Кампанія на захист ЗНО була розпочата в червні цього року в рамках більш широкої кампанії «Проти деградації освіти». Листівки з описом загрози нівеляції зовнішнього оцінювання активісти поширювали під пунктами здачі ЗНО у 25 містах, під вищими навчальними закладами під час вступної кампанії, і продовжують інформувати майбутніх студентів протягом першої половини серпня в період подачі оригіналів документів до приймальних комісій ВНЗ. Поширення аналогічних листівок тривають також в Донецьку, Полтаві, Одесі, Харкові, Тернополі, Луганську, Запоріжжі, Енергодарі, Черкасах, Чернігові, Житомирі, Кіровограді, Вінниці, Івано-Франківську, Рівному, Києві та Львові.

 

 

 

 

Телефон для коментарів: 093 835 16 96 (Леонід)