160 тисяч доз калiю йодиду отримала Кiровоградська область. Це перша партiя препарату, який потрiбно випити у разi радiацiйної небезпеки, розповiв директор Кiровоградського обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.
Калiй йодид купили за грошi з державного бюджету. “За попереднiми розрахунками ми не потрапляємо в зону досяжностi, якщо говорити про конкретну АЕС. Але ми готуємось до будь-чого”, – сказав Олег Рибальченко.
За його словами, цiєї кiлькостi жителям Кiровоградщини має вистачити. “Я думаю будуть ще. Але, якщо ми вiднiмаємо населення до сорока рокiв i враховуємо тiльки схiдну та пiвденну територiї, якi можуть бути залученi, цього має вистачити”.
Де калiй йодид можна отримати безкоштовно
За словами Олега Рибальченка, безкоштовно отримати дозу можна у сiмейного лiкаря. Сiмейний лiкар Сергiй Баранов розповiв, у нього цих таблеток поки немає.
За словами Сергiя Баранова, препарат не можна приймати заздалегiдь. Тiльки пiсля офiцiйного повiдомлення держави. У разi радiацiйної аварiї пацiєнтам видаватимуть по однiй таблетцi калiю йодиду в пунктах роздачi або у сiмейних лiкарiв.
Приймати препарат не рекомендує людям, старше 40 рокiв. Це пов’язано з вiковими змiнами щитовидної залози.
Йоднi розчини проти радiоактивних речовин є неефективними, сказав лiкар.
Чи продається калiй йодид у аптеках
Суспiльне перевiрило три аптеки мiста на наявнiсть препарату. У жоднiй з них у продажi його не було. Ось що розповiли працiвницi аптек:
“Ми кожного дня перевiряємо в постачальникiв. На жаль, його немає в наявностi. Запитують доволi часто”, – завiдувачка аптеки Ольга Касьянова.
“Ми тiльки замовили на минулому тижнi. Обiцяли, що протягом цього тижня з’явиться. Деякi покупцi залишають номер телефону, щоб ми їх повiдомили про наявнiсть. 200 з чимось гривень за пластинку. Це десять таблеток”, – фармацевтка Людмила.
“Вiн у нас був, але оскiльки люди дуже часто його запитують, то вже немає. Якщо покупець бере бiльше одного флакону, це вже точно збирається пити всi в разi ядерної небезпеки. Пояснюю, що цього робити не можна. Це небезпечно”, – фармацевтка Олена Кутинець.