На Кіровоградщині працюють понад 3407 господарств, з яких 2964 — мікропідприємства. Нині вони зібрали врожай-2022 зернових та зернобобових культур на 90% площ. Урожайність менша, ніж торік. Втім продавати зібране не поспішають, бо в коморах залишається ще торішній врожай.
Хоча, наприклад, в Новоукраїнському районі в господарстві Миколи Макодзеби врожайність на 10% більша за торішню. Водночас за його словами, ціна на зерно порівняно з довоєнним періодом впала вдвічі. Тоді як вартість посівного матеріалу, пального і міндобрив збільшилася у два рази.
«Через два тижні ми будемо збирати сою та молотити соняшник. Ще через місяць-півтора — кукурудзу. Перед війною я продав 1000 тонн кукурудзи по 8200 грн/т. Сьогодні 1000 т — по 4100 грн. Ми зараз продаємо стільки, щоб жити, платити зарплату, податки, купити пальне та запчастини. В основному зберігаємо врожай, чекаємо підвищення ціни», — каже фермер.
Фермер Олександр Лупов господарює у Кропивницькому районі 20 років. У нього в обробітку 200 га землі. Продавати зібране теж не поспішає. Зберігає врожай торішньої кукурудзи.
Зі слів аграрія, цьогорічний урожай пшениці гірший за торішній на 30%, а ціна на зерно менша.