Водiй маршрутки №220 увiмкнув у салонi росiйську музику, що заборонено законодавством.
Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.
Кропивничанка Марiя Боцман зробила йому зауваження, але водiй грубо вiдмовив.
Водiй маршрутки №220 увiмкнув у салонi росiйську музику, що заборонено законодавством.
Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.
Кропивничанка Марiя Боцман зробила йому зауваження, але водiй грубо вiдмовив.
“Ми з донькою їхали на роботу та почули росiйську музику, – згадує той день Марiя Боцман. – Я не вперше чую, як її вмикають у маршрутках. Ми завжди робимо зауваження, i водiї нормально реагують: перемикають на українськi хвилi”.
Проте коли про це попросили водiя автобуса №220, почули рiзку вiдмову.
“Вiн почав кричати. Казати, що народився у Радянському Союзi i говорити українською не буде. Хамив i гучнiше вмикав росiйську музику”.
Далi, розповiла кропивничанка, сказав вийти, якщо щось не подобається.
“Ми вiдповiли що вийдемо, якщо вiн поверне грошi за проїзд. Але вiн вiдмовився”.
Керуючий пiдприємством-перевiзником “Урса-Транс” Анатолiй Щербина сказав журналiстам, що така ситуацiя дiйсно була. За словами керуючого, з водiєм проведуть виховну бесiду. Надалi росiйську музику в салонi вмикати не буде.
Вмикати росiйську музику заборонено законом
Росiйську музику у громадських мiсцях, зокрема й у салонах автобусiв, забороняють вмикати Закон України “Про забезпечення функцiонування української мови як державної” та Закон щодо обмеження публiчного використання музичного продукту держави-агресора.
За порушення мовного закону можуть накласти штраф вiд 3 400 до 8 500 гривень, якщо воно вчинено вперше. За повторне – вiд 8 500 до 11 900 гривень, розповiв уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремiнь.
“Народнi депутати розробили i затвердили закон, який не дозволяє вмикати пiснi недержавною мовою у маршрутних таксi. Цей закон – наслiдок численних звернень i скарг як на нашу адресу, так i до Верховної Ради України. Тому сьогоднi немає проблем перемкнути радiостанцiю, ввiмкнути українську пiсню”, – сказав уповноважений.
За його словами, закон дiє також для залiзничного та авiатранспорту. “Iнформацiйне поле України повинно належати українцям: музика це, радiо чи телебачення”.
“Якби не було закону, я б i не просила водiя, – сказала Марiя Боцман. – Але менi все одно б болiло. У нас вiйна також через мову i через те, що люди багато вживають росiйськомовного контенту”.
За словами керуючого пiдприємством-перевiзником Анатолiя Щербини, водiй маршруту №220 про iснування такого закону не знав.