Місто живих стін: чи можна зробити у Кропивницькому вертикальне озеленення

Чи можливе вертикальне озеленення у Кропивницькому?

Таке можливо і в Кропивницькому - було б бажання, вважають експерти.

Олександра Ткаченко (Містопланувальниця в KuiperCompagnons та президент асоціації випускників IHS, Erasmus University Rotterdam MSc Urban management and development, IHS Erasmus University Rotterdam)

Ліани такі, як дикий виноград, є найдешевшим і найефективнішим варіантом вертикального озеленення. Вони не потребують спеціальних інженерних рішень і додаткового використання води.

Як показують дослідження, більшість модних сучасних систем вертикального озеленення стін насправді не екологічні, адже потребують занадто багато енергії та води. Ба більше, через потребу регулярного догляду, вони довго не виживають, тому приносять лише естетичну
користь деякий час. Вони майже не мають жодної користі для біорізноманіття на відміну від ліан.

У Кропивницькому багато коштів виділяють на висадження однолітніх квітів. Якщо перенаправити ці кошти на мікрогранти для жителів на висадку ліан та встановлення баків для збору дощової води, щоб потім поливати, у довгостроковій перспективі ми отримаємо значно більший
результат, аніж від мільйона умовних чорнобривців.

Тож рішення піти шляхом вертикального озеленення є найбільш раціональним.

Едуард Дібрівний (Студент Освітньої програми “Урбаністика та міське планування” у КНУ ім. Шевченка, Київ, Україна)

Вулиці Кропивницького часто позбавлені озеленення (дорослих дерев), що негативно впливає на якість повітря та комфортність перебування на них у місті. Будинки із “зеленими” стінами дозволяють зменшити забруднення повітря та зменшити ефект “острова тепла”, який характеризується вищою температурою повітря у центрі міста, ніж на околицях.