Чехія назвала відновлення України пріоритетом під час свого головування у Раді ЄС

1 липня Чехія розпочала піврічне головування у Раді Європейського Союзу та оголосила п’ять пріоритетів своєї роботи.

 Як передає Укрінформ, про це йдеться у програмі, яка опублікована на сторінці Чеського головування в Раді ЄС.

«Під час свого головування Чеська Республіка зосередиться на п’яти тісно пов’язаних пріоритетних сферах: управління кризою біженців і післявоєнне відновлення України, енергетична безпека, зміцнення обороноздатності Європи та безпеки кіберпростору, стратегічна стійкість європейської економіки та стійкість демократичних інститутів», - йдеться у програмі.

Зазначається, що після військової агресії росії проти України чеське головування підтримуватиме зусилля ЄС щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, використовуючи всі інструменти та програми, запропоновані ЄС, включаючи посилення санкцій.

«Політична та військова підтримка України з боку ЄС та його держав-членів становить для нас життєво важливий інтерес заради забезпечення безпеки в Європі», - йдеться у програмі.

Наголошується, що російська агресія спричинила найбільшу кризу біженців з часів Другої світової війни.

«ЄС має вжити всіх заходів, щоб якнайкраще впоратися з безпрецедентною хвилею біженців, зокрема жінок і дітей із постраждалої від війни України. Це вимагатиме мобілізації всіх наявних ресурсів і досвіду, а також їх скоординованого використання», - йдеться у документі.

Ще одним важливим завданням чеського головування буде післявоєнна відбудова України, зосереджена на відновленні критичної інфраструктури, забезпеченні основних послуг, зміцненні стійкості та економічному відновленні та стабільності в Україні.

«Міцна співпраця ЄС з Україною та забезпечення необхідних фінансових ресурсів у всьому вільному світі матимуть вирішальне значення», - йдеться у програмі.

Як повідомляв Укрінформ, об’єднана підтримка Європейським Союзом України у протистоянні російській воєнній агресії стала одним з головних результатів піврічного головування Франції у Раді Європейського Союзу, що завершилося 30 червня.