Міжнародний День Йоги

Йога — древня фізична, психічна і духовна практика.

Міжнародний день йоги — досить юне свято. Воно відзначається щороку 21 червня. Дата була вибрана не випадково. День літнього сонцестояння дуже важливий для культури різних народів. Наприклад, індуїсти пов'язують його з приходом літа. Люди, що практикують йогу, впевнені, що в цей день енергія Землі та її жителів досягає найбільшого піку, а будь-які дії, вчинені в цей час, мають особливу силу. Хоча йога з'явилася більше 6-и століть назад, протягом довгих років не було офіційної дати, присвяченої цьому найдавнішому вченню. Ідеї установи свята неодноразово пропонувалися ще в кінці 90-х років минулого століття. Їх ініціатором виступала організація йоги з Португалії. Однак в той час її дії не принесли бажаного результату. У наступні роки йога почала набувати все більшої популярності не тільки в якості комплексу фізичних вправ, але і як духовні заняття. А восени 2014 року, в процесі чергового з'їзду членів ООН, творці документа розповіли, що дана практика є не просто спортом для здоров'я і фігури, але і методикою нормалізації душевної рівноваги.

Міжнародна федерація охорони здоров'я підтвердила значущість йоги і пригадала, що одна з основних причин смертності людей полягає в малорухливому способі життя. Всі учасники з'їзду — 175 держав разом підтримали пропозицію про заснування нової святкової дати. А керівник ООН зазначив, що древнє вчення здатне згуртувати людей в усьому світі і виховати в них повагу один до одного. Під час наступного з'їзду взимку наступного року був винесений остаточний вердикт про введення свята в список важливих світових подій.

Йога виключає будь-які різкі і активні рухи. Всі вправи виконуються повільно, максимально спокійно і цілком природно, без напрягу і зусиль над собою.

Йога неймовірно корисна для здоров'я людей. Вона допомагає зміцнити імунітет, запобігти утворенню і розвитку злоякісних пухлин, очистити організм від токсинів і шлаків. Це лише невелика частина того, на що здатна ця найдавніша практика.