20 червня відбулася зустріч Голови Національної поліції України Ігоря Клименка із польською делегацією на чолі із Головним комендантом поліції Республіки Польща Ярославом Шимчиком.
У ході візиту керівники Нацполіції та представники делегації поліції Республіки Польща провели робочу зустріч, нараду з керівниками оперативних та слідчих підрозділів, а також відвідали населені пункти у Київській області, які найбільше постраждали від російської агресії, зокрема Ірпінь та Бучу.
Під час робочої зустрічі Ігор Клименко розповів польській делегації про участь поліцейських у стримуванні збройної агресії російських окупантів та переформатування роботи всіх поліцейських в умовах правового режиму воєнного стану:
«Наші зусилля, окрім власне виконання поліцейських функцій, насамперед спрямовані на допомогу людям – як на деокупованих територіях, так і в місцях ведення бойових дій. Посилення поліцейської присутності, надання гуманітарної допомоги, евакуація людей у безпечні райони – це ті завдання, які щодня виконують українські поліцейські».
Голова Національної поліції України подякував польським колегам за всебічну допомогу, яку вони надають із перших днів війни. Це і захисне екіпірування, і спеціалізоване обладнання. Крім того, вже зовсім скоро розпочнеться підготовка українських поліцейських на базі академії поліції Польщі у Щитно.
Під час наради, участь у якій взяли перший заступник Голови Нацполіції Михайло Кузнєцов, керівник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Василь Неволя, начальник департаменту стратегічних розслідувань Валентин Копаєв, перший заступник начальника Головного слідчого управління Сергій Пантелеєв та заступник начальника департаменту міграційної поліції Ігор Малахов, йшлося про боротьбу з організованою злочинністю, розслідування воєнних злочинів та злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми.
«Ми маємо чимало результативних прикладів співпраці української та польської поліції. Тож я дякую за ту допомогу, яку ви надавали нам у боротьбі зі злочинністю. Але ще більшу подяку висловлюю за підтримку українців, які від війни в Україні рятуються у Польщі», - звернувся до польських колег Михайло Кузнєцов.
Після цього делегація разом з очільником поліції Київщини Андрієм Нєбитовим побувала біля зруйнованого Романівського мосту, через який мешканці Ірпеня намагалися втекти, коли росіяни почали цілеспрямовано знищувати місто та його жителів.
«Саме на тому мосту загинули перші росіяни, які вторглися у нашу державу. В місті Ірпінь проживало близько 120 тисяч жителів. Якщо ви придивитеся до будинків, то побачите, що вони обстріляні. В Ірпені не залишилося практично жодної непошкодженої будівлі», – розповів польським колегам глава української поліції.
Також іноземні правоохоронці відвідали зруйнований Ірпінський відділ поліції. До повномасштабного вторгнення відділ обслуговував 250 тисяч жителів Ірпеня, Гостомеля та Бучі. Під час активного наступу росіян тут жили не тільки поліцейські: тир відділку став рятівним прихистком для близько сотні мирних мешканців разом із їхніми домашніми тваринами.
Окрім того, польські поліцейські відвідали місце найбільшого масового захоронення вбитих росіянами мешканців у Бучі, звідки було ексгумовано тіла 116 людей.
Завершився візит представників польської делегації відвідуванням місця дислокації Управління вибухотехнічної служби Нацполіції. Тут зберігаються вилучені під час розмінування та зачистки деокупованих населених пунктів вибухонебезпечні предмети. Серед них – залишки ракет, які збивали безпосередньо над Києвом.
Голова Нацполіції Ігор Клименко подякував вибухотехнікам за службу під час збройної агресії рф:
«Ви робите велику роботу, зазвичай – непомітну. Ви щодня ризикуєте життям. Дякую, що ви зберегли та ще збережете життя тисяч людей».
Головний комендант поліції Республіки Польща Ярослав Шимчик також висловив подяку українським вибухотехнікам Нацполіції:
«Дякую за все, що ви робите, від усіх польських поліцейських. Дуже велика шана за вашу працю».
Відтак глави поліції України та Польщі вручили поліцейським спеціальні звання.
Нагадаємо: раніше Голова Нацполіції та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні відвідали місця масового захоронення вбитих окупантами мирних мешканців і катівню в Бучі.