З 2005 року 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові.
В День донора Всесвітня організація охорони здоров’я привертає увагу до необхідності регулярного здавання крові.
Обрана дата 14 червня - день народився Нобелевський лауреат Карл Ландштейнер, який зробив видатні наукові відкриття в області вивчення крові. Зокрема, він відкрив АВО систему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську крові для лікування.
Здача крові на регулярній основі сприяє самооновленню всього організму, у постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти, сердечні напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб та менші ризики захворіти на рак легень, прямої кишки, шлунку та гортані
Переливання часто необхідне жінкам із ускладненнями вагітності, дітям з тяжкою анемією, людям, що дістали важкі травми внаслідок нещасних випадків або природних катастроф, всім тим, кому призначено складні медичні процедури і хірургічні операції, також для регулярного переливання людям, які страждають такими захворюваннями, як таласемія та серповидноклітинна анемія, а також для приготування таких продуктів, як фактори згортання крові для людей, хворих на гемофілію.
Доступ до безпечної крові і її компонентів – це головна мета.
Бути донором – почесна і благородна справа.