ЄС і надалі допомагатиме Україні, зокрема, силами Механізму цивільного захисту

9 червня Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський обговорив з членом Європейської Комісії з управління кризовими ситуаціями Янезом Ленарчичем безпекову ситуацію в Україні та подальшу взаємодію щодо надання нашій державі гуманітарної допомоги. 

Очільник МВС висловив вдячність європейським партнерам за допомогу у подоланні викликів і загроз, спричинених тривалою широкомасштабною агресією рф.

«У нашій співпраці упродовж військової агресії ми правильно оцінили потреби. І допомога, що надходить від Механізму цивільного захисту зокрема, надзвичайно актуальна», – зазначив Денис Монастирський.

Водночас очільник МВС підкреслив, що одним із найбільших викликів є гуманітарне розмінування України. Адже масштаби забруднення територій й інтенсивність робіт потребують залучення й постійного оновлення ресурсів. Насамперед, ідеться про забезпечення підрозділів Держслужби з надзвичайних ситуацій пожежно-рятувальною технікою та технікою для розбору завалів, засобами індивідуального захисту для рятувальників тощо. 

Своєю чергою Янез Ленарчич зазначив, що європейські країни готові й надалі надавати необхідну підтримку.

«Є різні способи, якими ЄС може допомогти Україні у викликах розмінування. Один із каналів, що вже ефективно працює, – Європейський Механізм цивільного захисту. Ми отримали відповідний запит від України. І вже отримали відгук від країн ЄС, особливо стосовно обладнання для розмінування. Але, на нашу думку, щоб вирішити проблему «спадщини» російської армії на Україні, потрібно залучати й інші програми та ресурси, окрім Механізму цивільного захисту. Частина цих ресурсів може бути надана у рамках допомоги на відновлення України», – сказав Єврокомісар.

Слід зазначити, що Європейський Механізм цивільного захисту за увесь час існування не стикався з подібними до нинішніх масштабними гуманітарними викликами. Однак МЦЗ ЄС продовжує забезпечувати допомогу для України силами 30 країн: залучені всі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина та Північна Македонія. За понад 100 днів війни було надано 40 тисяч тон підтримки. Це, зокрема, близько 400 пожежно-рятувальних машин, спецобладнання та одягу, необхідних українським рятувальникам у знешкоджені «спадщини» російських вйськ.

«Україна і МВС можуть розраховувати на нас, країни Європейського Союзу, скільки це буде потрібно», – запевнив наприкінці зустрічі Янез Ленарчич.

Новини компаній
17:00, 26 листопада