Три дні замість тижня. На Кіровоградщині безробітних переселенців реєструють за спрощеною процедурою

У центрах зайнятості спростили процедуру реєстрації безробітних переселенців. Замість тижня зробити це можна, максимум, за три дні.

Про це "Суспільному" розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян. Реєструють і тих, хто через бойові дії не встиг забрати трудову книжку з попередньої роботи. Суспільне бачило, як це відбувається.

За інформацією Богдана Стояна, з початку російського вторгнення в Україну в кропивницькому міськрайонному центрі зайнятості зареєструвалися 108 переселенців. Працевлаштували 15 з них. Є 106 вакансій – лікарів, медсестер, водіїв, малярів, слюсарів, швачок, бухгалтерів, інженерів, менеджерів, машиністів крану й двірників.

Документи, потрібні для реєстрації в центрі зайнятості:

  • паспорт;
  • трудова книжка;
  • документ про освіту;
  • реєстраційний номер платника податків (ідентифікаційний код).

Заступник директора обласного центру зайнятості пояснив, що завдяки Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану" безробітні переселенці можуть зареєструватись швидше.

Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати трудову книжку, можуть зареєструватися як безробітні за заявою: "Після того, як людина пише заяву про звільнення з роботи за власним бажанням на ім’я свого керівника, ми таку заяву приймаємо, відправляємо роботодавцю та місцевим підрозділам податкової служби та пенсійного фонду. Людина вважається звільненою на наступний день після того, яка написала цю заяву. І ще через день вона може завертатися до центру зайнятості для реєстрації".

Як відбувається реєстрація

Наталя Олефіренко переїхала з Лисичанська Луганської області. У рідному місті залишилась без роботи. Тепер шукає її у Кропивницькому: "12 березня у 50 метрах від нас пролетіли снаряди, розірвалися. У мене дві доньки. Я злякалася за своїх дітей, і ми поїхали у Кропивницький. Треба якось жити, ми ж не можемо сидіти все життя на шиї у держави. Квартира шість тисяч мені коштує, хотілося б, мінімум, вісім-дев’ять тисяч гривень отримувати".

Наталя Олефіренко у центрі зайнятості

Під час переїзду жінка не змогла забрати трудову книжку з попередньої роботи. Не має ідентифікаційного коду. Розповіла консультанту, що колись стояла на обліку у центрі зайнятості у Лисичанську. Нині отримує допомогу як внутрішньо переміщена особа. Хоче знайти роботу у сфері торгівлі, бо має відповідний досвід.

Переселенка з Херсона Марина Сікорська прийшла стати на облік у кропивницький міськрайонний центр зайнятості. Там працювала в лабораторії: "Місто перебувало у тихому терорі чи не з перших днів березня. Ми сиділи вдома без роботи, без заробітної плати. Подумали, що, оскільки у Кропивницькому є відділення нашої лабораторії, мене переведуть. Та, на жаль, у моїй лабораторії місця для мене не знайшлося".

Марина Сікорська у центрі зайнятості

За десять хвилин подала документи для реєстрації. Як безробітна, розраховує на дев’ять тисяч гривень виплати від центру зайнятості: "Отримуватиму 60%, оскільки виплата залежить від страхового стажу. Якщо у вас його менше десяти років, то це буде виплата, менша ніж 100%".

Новини компаній
17:00, 26 листопада