Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям людей з інвалідністю.
На сьогодні рівень інвалідізації мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, або 15 відсотків населення Землі.
Залучення інвалідів у життя суспільства є найважливішою умовою забезпечення прав людини, досягнення сталого розвитку, встановлення миру та безпеки. Це також є одним з головних завдань Порядку денного у сфері сталого розвитку на період до 2030 року. Захист прав інвалідів — це не лише питання справедливості, а й інвестиції у спільне майбутнє.
За допомогою Стратегії система ООН забезпечуватиме систематичний облік прав інвалідів у своїй роботі, що здійснюється як поза Організацією, так і всередині неї, а також зміцнюватиме довіру інвалідів та їхню впевненість у тому, що їх цінують, а їхня гідність та права поважають, і що на робочому місці їм будуть забезпечені сприятливі умови для повноцінної та ефективної участі нарівні з іншими.